Symboliczne obchody Święta Niepodległości

W oczekiwaniu na nadchodzące Święto Niepodległości Prezydent Dariusz Bożek wystąpił z przesłaniem do mieszkańców Tarnobrzega.

Szanowni Państwo, tarnobrzeżanie, nietrudno się domyślić, że w tym roku obchody Narodowego Święta Niepodległości musiały zostać ograniczone do symbolicznych zaledwie gestów. W imieniu naszej tarnobrzeskiej społeczności, wraz z przedstawicielami Rady Miasta Tarnobrzega, przewodniczącym Bogusławem Potańskim oraz wiceprzewodniczącą Bożeną Kapuściak, tuż przed południem 11 listopada złożymy kwiaty pod obeliskiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Punktualnie o godz. 12.00 w kościele ojców dominikanów odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny i Miasta. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną, w trosce o Państwa zdrowie i życie, ale mając na uwadze także wprowadzone restrykcje, w tym mówiące o ograniczeniu liczebnym uczestników zgromadzeń, uczestników nabożeństw, nie zapraszam do osobistego uczestnictwa w powyższych. Zapraszam do włączenia się w nabożeństwo za pośrednictwem telewizji kablowej lub internetu: https://www.facebook.com/Dominikanie.Tarnobrzeg 

Zachęcam też Państwa do wywieszenia flag państwowych. Chociażby w ten sposób okażmy, że jesteśmy wspólnotą i mimo zalecanych fizycznych dystansów nie rezygnujmy z wspólnego świętowania, nawet jeśli tylko tak symbolicznego.

Wszystkim Państwu życzę radosnego Święta Niepodległości. Mimo wszystko. A przede wszystkim, zdrowia. Drodzy tarnobrzeżanie, dbajcie o siebie i bądźcie odpowiedzialni. Za siebie, za swoich bliskich. Niech to będzie wyraz naszego patriotyzmu.

Dariusz Bożek Prezydent miasta Tarnobrzega