Kolejne dofinansowanie na komputery dla szkół

Tym razem dosprzętowi się pięć tarnobrzeskich szkół ponadpodstawowych. Każda, na zakup sprzętu komputerowego niezbędnego do realizowania nauki zdalnej, otrzyma po 14 tysięcy złotych z rządowego programu „Aktywna tablica”. Po 3,5 tysiąca złotych dołoży miasto.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Miasto Tarnobrzeg otrzyma dofinansowanie w wysokości 70 000 zł na zakup sprzętu komputerowego dla pięciu szkół ponadpodstawowych. Dofinansowanie trafi do Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika, Technikum w Zespole Szkół im. Ks. St. Staszica, Technikum w Zespole Szkół Nr 1, Technikum w Zespole Szkół Nr 2 i Technikum w Zespole Szkół Nr 3. O dofinansowanie dla tych szkół wnioskowało miasto Tarnobrzeg.

Dofinansowanie zostanie przyznane w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych na lata 2020 -2024 ,,Aktywna tablica”.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu do każdej ze wskazanych szkół trafi po 17 500 zł. Z tego, dokładnie 14 000 zł na szkołę pochodzić będzie z programu ,,Aktywna tablica”, natomiast po 3 500 złotych dołoży miasto.

– Zgodnie z wnioskami dyrektorów szkół, za pozyskane dofinansowanie zostanie zakupiony sprzęt komputerowy, głownie laptopy z akcesoriami komputerowymi pozwalającymi na komunikowanie się na odległość, niezbędny w realizowania nauki zdalnej – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Jak przypomina, będzie to już kolejne, czwarte, duże wsparcie tarnobrzeskich szkół w sprzęt komputerowy w 2020 roku.

– Od czasu wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach z budżetu miasta zakupiliśmy tablety dla uczniów, niezbędny sprzęt komputerowy na potrzeby nauki zdalnej udało się też zakupić dzięki dotacjom, w tym z programu Zdalna Szkoła, programu Zdalna Szkoła + oraz program Aktywna tablica – dodaje prezydent Bożek.

Info/fot.: UM