Tarnobrzeg – info z 52 tygodnia roku

I znów podsumowanie tygodnia pojawia się z opóźnieniem. Usprawiedliwiają mnie Święta? Chociaż troszkę? Ale dzięki temu znów trochę więcej się dzieje.

COVID19

Statystyki lokalne z dni od 21 do 27 grudnia wskazują 40 zakażeń i 3 zgony, przynajmniej oficjalnie jest więc wyraźnie lepiej. To również ostatni tydzień bez szczepień na COVID, ale nie ostatni ograniczeń.

Władze miasta ustępują w sporze z RIO o BO2020

To już wydarzenie kolejnego tygodnia, wiem. Okazuje się, że na sesji zaplanowanej na 30 grudnia radni przegłosują (niby jeszcze tego oficjalnie nie wiemy) poprawki do budżetu na rok 2020 uwzględniające zmiany, które narzucało nam RIO, mimo że wcześniej w tej sprawie zwracaliśmy się do WSA i NSA. Oznacza to, że zamiast projektu oświetlenia „Widno i bezpiecznie” na który głosowali mieszkańcy, zrealizujemy kilka innych projektów dużych, w tym odwierty siarczkowe, zespół boisk nad Jeziorem Tarnobrzeskim, zwierzątkową aleję edukacyjną i inne. Szczegóły tutaj:

Co się buduje

No nadal sporo się buduje, zmiany są spektakularne. Błyskawicznie udało się wyrównać kawałeczek ul. Mickiewicza między skrzyżowaniem z Sikorskiego i rondem przy Niepodległości. Otwarto też fragment ul. Mickiewicza pod szpitalem. Jest węziej, ale przybyło kilkadziesiąt miejsc parkingowych po stronie szpitalnej. Co ciekawe bardziej rzuciła mi się w o czy górka pod szpitalem, ale pewnie w samym profilu drogi wiele się nie zmieniło. Może przy węższej ulicy górka wydaje się większa?

Kolejna inwestycja to nowy system przeciwpożarowy w Zamku Dzikowskim. To jedna z takich inwestycji, o których możemy powiedzieć: oby się nigdy nie przydała!

Gastrotarnobrzeg i znów o piwie z CBD

O inicjatywie GastroTarnobrzeg.pl pisałem na forum, a tu można zobaczyć filmik:


O tarnobrzeskim piwie z CBD można zobaczyć kolejne dwa filmiki. Próbowaliście już? Ja tak, ale za mało i tym razem nie będę się wymądrzał tym razem 😉

Miałem jeszcze pisać o wywiadzie z prezydentem w „Tygodniku Nadwiślańskim”, z drobną złośliwością, że szukałem tradycyjnej szopki noworocznej, że konsekwentnie dowiadujemy się, że zmiana ceny śmieci z 18 zł na 26 zł od osoby to obniżka, że w podsumowaniu roku nie ma nic o BO2020, ani np. o strefach płatnego parkowania, nie mówiąc o chociaż paru słowach o sytuacji finansowej miasta po pierwszym roku pandemii, ale jednak nic na ten temat nie napiszę. Może innym razem.

Życzę szampańskiej zabawy, na ile warunki pozwalają.

You May Also Like