Jaki fotel biurowy wybrać, by było wygodnie?

Jaki fotel biurowy wybrać? – to pytanie kluczowe w czasach, gdy duża liczba osób spędza czas za biurkiem w pozycji siedzącej. By przetrwać w niej osiem godzin (albo więcej) bez szkody dla naszego kręgosłupa i całego organizmu, trzeba zadbać o odpowiednią pozycję. Do tego jest potrzebne odpowiednie siedzenie – krzesło, fotel biurowe.

  1. Fotel biurowy – na co zwrócić uwagę?
  2. Design też jest ważny.

Pozycja siedząca nie jest najwygodniejszą i najodpowiedniejszą, jeśli chodzi o organizm i pozycję człowieka. Jednak trudno jej we współczesnych czasach uniknąć. Siedząc za biurkiem, spędzamy w ciągu dnia bardzo dużo czasu. Dlatego mimo wszystko  warto zadbać o to, by to, że siedzimy za biurkiem osiem lub więcej godzin nie odbiło się niekorzystnie na naszym zdrowiu. Dlatego kwestia: jaki fotel biurowy wybrać? jest tu kluczowa.

Fotel biurowy – na co zwrócić uwagę?

Gdy mamy zamiar zadbać o to, by nasze krzesło biurowe było optymalnie przystosowane do pracy za biurkiem i zapewniało odpowiednie warunki pracy, musimy zwrócić uwagę na pewne kluczowe kwestie. Do nich należą między innymi:

  • ergonomia siedziska – czyli to, by fotel biurowy był dostosowany do ciała i uwzględniał Twój wzrost, wagę oraz proporcje ciała, aby tak się stało, fotel biurowy musi mieć regulowaną wysokość siedziska, wysokość oparcia i regulowaną głębokość siedziska oraz regulowany kąt siedzenia;
  • stałe podparcie – zapewnia to prawidłową pozycję podczas pracy (siedzisko jest nieruchome, zaś oparcie podąża za ruchami ciała);
  • mechanizm kołysania – niweluje sztywną pozycję podczas pozycji siedzącej, co wpływa pozytywnie na kondycję naszego kręgosłupa;
  • możliwość znalezienia odpowiedniej pozycji – siedzisko i oparcie poruszają się synchronicznie względem siebie;
  • dodatkowe funkcje: wysokie lub niskie oparcie (zależne do wzrostu), zagłówek, podłokietnik, oddychająca siatka na plecach.

Takie funkcjonalne parametry powinniśmy wziąć pod uwagę, rozpatrując kwestię: jaki fotel biurowy wybrać. Jednak wymarzone krzesło biurowe to także względy estetyczne.

Design też jest ważny

Design, czyli to, w jaki sposób krzesło zostało zaprojektowane, też jest ważny. W tej kwestii należy wziąć pod uwagę: kolor, kształt i materiał siedziska. AJ produkty to wybór foteli biurowych funkcjonalnych, jak i bardzo estetycznych i wykonanych z najwyższej jakości materiałów. Jeśli chodzi o wyściełanie krzesła, to możemy wybierać spośród foteli biurowych wyściełanych tkaninami, skórą syntetyczną czy też skórą naturalną.

Materiał partnera