Czapki damskie – wybierz model, w którym będzie Ci do twarzy

Nakrycia głowy podobnie jak fryzury mogą wymodelować rysy twarzy, wysmuklić, czy też podkreślić. Często mówi się, że wielu osobom nakrycia głowy dodają nawet uroku. Jednak do każdego kształtu twarzy można dobrać odpowiednią czapkę, wystarczy pamiętać o zasadzie równoważenia szerszych partii twarzy w stosunku do tych węższych. Zatem jakie czapki damskie powinnaś wybrać dla siebie?

Jeśli masz okrągłą twarz – wybierz czapki beanie

Niewątpliwie czapki beanie zawładnęły rynkiem modowym już kilka lat temu i nic nie wskazuje na to, by miały wyjść z mody. Przez niektórych są noszone o każdej porze roku wszak występują w wersjach z cieńszej lub grubszej dzianiny. Czapka smerfetka opuszczona nieco z tyłu odejmie Ci optycznie kilogramów na twarzy i sprawi, że twoja buzia wyda się smuklejsza. Śmiało możesz sięgać też po berety, także ponadczasowe nakrycia głowy, które kojarzą się z paryskim szykiem i świetnie pasują zarówno do prochowców, jak i klasycznych zimowych trenczy. Ponadto kapelusze z szerokim rondem znacząco wyszczuplą Twoją twarz.

Porady dla posiadaczek twarzy kwadratowych i trójkątnych – jak dobrać nakrycie głowy?

Jeśli masz kwadratową twarz, to znaczy wyraźnie zarysowany szerszy podbródek, niskie czoło i wystające kości policzkowe, to świetnym fasonem czapki dla Ciebie będzie uniwersalna czapka beanie i kaszkiety. Te ostatnie podobnie jak berety kojarzą się z paryską modą. W przypadku trójkątnej twarzy świetnie prezentują się czapki uszatki, zarówno zimowe, jak i te w wersji pilotek, czyli bardziej przejściowe. W przypadku twarzy trójkątnej świetnie sprawdzą się także czapki rybaczki, które dobrze komponują się z joggerami czy spodniami bojówkami moro. Twarz trójkątna to twarz stosunkowo drobna, dlatego lepiej wybierać czapki bardziej dopasowane, a nie zwisające i oversizowe. Kapelusze z dużym rondem także nie będą w tym przypadku dobrym pomysłem na nakrycie głowy.

Czapki do twarzy owalnej i kwadratowej

Jeśli chodzi o twarz kwadratową, to dobrym wyborem może być także czapka zakrywająca uszy, np. beret. Twarz owalna do najbardziej pożądany kształt twarzy, gdyż w tym przypadku można eksperymentować z modą. Wybierasz zatem, zarówno modne czapki, jak i eleganckie. Możesz postawić bez problemy zarówno na kaszkiety, berety, jak i czapki z pomponem, czy beanie i w każdej będziesz wyglądać świetnie.

Dobór odpowiedniej czapki damskiej nie jest łatwy, ale znając kilka trików można odjąć sobie kilka kilogramów. Na pewno nakrycie głowy nie powinno dominować stroju, a jedynie być jego dopełnieniem.

Materiał partnera