29 finał WOŚP w Tarnobrzegu

Dokładnie 31 stycznia 2021 roku 150 wolontariuszy wyjdzie na ulice Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego w ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja WOŚP po raz kolejny uznała, że pomoc należy skierować do oddziałów laryngologii i otolaryngologii. W naszym lokalnym szpitalu pracuje sprzęt warty 1,5 miliona złotych. To jest 10 razy więcej niż nasze rekordowe granie.

Przygotowania do finału, który pierwotnie miał się odbyć 10 stycznia, rozpoczęły się w październiku, wtedy rozpoczęła się procedura rejestracji sztabu oraz rekrutacji wolontariuszy, wszystko po raz pierwszy w historii odbyło się online – pierwszy raz oko w oko z naszymi wolontariuszami zobaczymy się dopiero dzień przed finałem, gdy odbiorą swoje identyfikatory i zapoznają z procedurami bezpieczeństwa. Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: identyfikator, puszka oraz czerwone serduszka- naklejki. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia. W Tarnobrzegu najmłodszy wolontariusz ma 13 miesięcy, najstarszy – Pan Kazimierz skończy w tym roku 81 lat.

Jak co roku dużą uwagę przywiązujemy do bezpieczeństwa naszych wolontariuszy, współpracujemy z Policją, Strażą Miejską i Strażą Pożarną. Kwestującychspotkamy od wczesnych godzin rannych do godziny 20:30 na ulicach naszego miasta. Kwestować będziemy pod kościołami, sklepami spożywczymi czy stacjami paliw. W każdym miejscu będzie to, co najmniej dwóch wolontariuszy.

Wspierać cel fundacji można już teraz – Stacjonarne Puszki znajdują się w kilkunastu miejscach takich jak Lidl czy Żabca, a także u naszych lokalnych przedsiębiorców – Sklepie Kotek-Psotek, Naszym Sklepie na ul. Dąbrowskiej, w Czekoladowej Chatce, Świecie Herbat, w kawiarni Kafe-Klimat, firmie MokBud, w Strefie Piękna czy na Hali Targowej w Tarnobrzegu i Nowej Dębie.

Dużą popularnością cieszyły się zawsze licytacje sceniczne, niestety ze względów bezpieczeństwa w tym roku jesteśmy zmuszeni przenieść licytacje całkowicie do sieci. Na platformie Allegro można znaleźć mnóstwo licytacji, które w całości zasilą konto Fundacji, my oczywiście zachęcamy do sprawdzenia naszych aukcji, które dostępne są pod adresem: https://allegro.pl/uzytkownik/WOSP-Tarnobrzeg . Wśród wielu gadżetów finałowych mamy do wylicytowania złote serduszko, ekspres do kawy, vouchery – na usługi stomatologiczne OrthoHolistic z Tarnobrzega, pakiet treningowy od ElektroFit, voucher na usługi kosmetyczne czy do gabinetu rehabilitacyjnego. Mamy także koszulki orkiestrowe, plakaty i obrazy.

Ze względu na panującą pandemię ograniczamy nasze miejskie granie do zbiórki pieniędzy przez wolontariuszy i „Światełka do nieba”. Finał przenosimy jednak do sieci, socialmediów oraz mediów lokalnych, by tam po raz kolejny rozkręcić istny karnawał w środku zimy. Począwszy od godziny 12 przebieg finału można będzie śledzić w telewizji lokalnej TVL. Oprócz bieżących informacji o stanie zbiórki będziemy transmitować wywiady z ciekawymi ludźmi dla których WOŚP to ważna sprawa oraz koncerty lokalnych wykonawców. Zapraszamy.

Info: WOŚP Tarnobrzeg

You May Also Like