8 Wspaniałych 2020

Ubiegłoroczni zwycięzcy konkursu „Ośmiu Wspaniałych” odebrali zasłużone gratulacje i nagrody. Przez pandemię nie mogło się to odbyć w roku rozstrzygnięcia konkursu, w uroczystej oprawie.

Emilia Roman, Patrycja Sędyka, Grzegorz Rawski, Mikołaj Duda, Jakub Dryś, Natalia Ura, Agata Bogacz, Konstancja Zuzanna Bulwa. Młodzi tarnobrzeżanie. Są wzorem dla swoich rówieśników. Nie tylko znakomicie się uczą, realizują swe pasje, są niepowtarzalni, kreatywni, ale też dzielą się dobrem, wykazują wielką wrażliwość na krzywdę, są gotowi wyciągnąć rękę do potrzebującego i pośpieszyć mu z pomocą. Bo tacy są, Wspaniali! Laureaci ubiegłorocznego konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Urzędzie Miasta Tarnobrzega 28 stycznia 2020 r.

– Pandemia pokrzyżowała wiele planów. Przed rokiem zaledwie udało się rozstrzygnąć konkurs „Ośmiu Wspaniałych”, gdy ogłoszono narodową kwarantannę. Na oficjalne gratulacje młodzi Wspaniali musieli więc czekać cały rok rok. Niestety, wciąż obowiązujące rygory sanitarne nie pozwoliły, by odbyło się to w uroczystej, jak zwykle, oprawie. Nie umniejsza to jednak wcale wspaniałości i wielkości tych młodych ludzi. Zresztą, oni doskonale wiedzą, co tak naprawdę w życiu się liczy. Owszem, cieszą zaszczyty, nagrody, jakieś godności, ale oni swoją piękną postawą pokazują, że to drugi człowiek jest najważniejszy – mówi Dariusz Bożek prezydent Tarnobrzega.

Wraz z prezydentem miasta gratulacje wspaniałej młodzieży składali zasiadający w kapitule konkursu „Ośmiu Wspaniałych” – Bożena Kapuściak, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Tarnobrzega oraz Tomasz Krawczuk, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Dopiero co uhonorowano ubiegłorocznych laureatów, tymczasem już zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Tarnobrzega do wzięcia udziału w kolejnej, XXVII edycji tego Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Głównym celem konkursu jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia – grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły, klasy oraz upowszechnienie zachowań życzliwości, jako antidotum na agresję, brutalizację życia, upowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu. Na zgłoszenia, indywidualne i grupowe czekamy od 1 do 19 lutego. Karty uczestnictwa składać należy w Kancelarii Głównej Urzędu Miasta Tarnobrzega przy ul. Mickiewicza 7. Formularze dostępne na stronie internetowej Fundacji „Świat na Tak”.

Info/fot.: UM

You May Also Like