Jak dbać o najmniejszych? Najważniejsze akcesoria dla niemowląt i ich rodziców

Już niedługo przywitasz na świecie swoją pociechę? Czas przemyśleć, które z akcesoriów przydadzą Ci się najbardziej. Sporządź z nami listę gadżetów dla rodziców i dla noworodka.

Narodziny dziecka to czas wyczekiwania i nie małego stresu dla wszystkich rodziców. Wychowanie i opieka nad małym człowiekiem to ogromne wyzwanie, którego obawia się każdy. Na szczęście z pomocą dla każdego dorosłego przychodzą przydatne akcesoria, które odnajdziemy i w kategorii produktów dla dzieci i dla dorosłych. Z dobrze wypakowaną torbą nawet trudne pierwsze dni staną się dużo łatwiejsze do zniesienia, a i każdy z rodziców poczuje się dużo pewniej!

Akcesoria dla rodziców – co sprawdzi się w pierwszych dniach życia dziecka?

Choć wydawać by się mogło, że mały człowiek nie potrzebuje do życia zbyt wiele, to w praktyce okazuje się, że lista przedmiotów, którymi powinni otoczyć się rodzice jest dość długa.

Bo czy ktokolwiek z posiadaczy dzieci wyobraża sobie kąpiel malucha bez termometru bezdotykowego, którym sprawdzimy temperaturę wody? A może pamiętacie pierwsze dostawianie dziecka do piersi? Rogal, czyli niezwykle dostosowana poduszka do karmienia okazuje się wyjątkowo przydatna! Mamy wiedzą najlepiej co potrzebują ich dzieci, a one czują się najlepiej wówczas, gdy wraz z rodzicami mogą poznawać świat. To dlatego kolejnym ważnym akcesorium na liście rodziców powinno być nosidło lub chusta do zaplatania na brzuchu i plecach. Z tymi przedmiotami, dziecko może spokojnie i co najważniejsze także bezpiecznie wędrować z nami po domu lub ogrodzie. Zawsze mamy bobasa pod ręką, a ten czuje nasze ciepło i słyszy pogodny głos. Taki relaks np. po południu jest niezwykle istotny dla stworzenia więzi z dzieckiem.

Na liście przydatnych akcesoriów nowo upieczonych rodziców powinny się znaleźć ponadto: nieprzemakalna mata, z którą niestraszne będą żadne wycieczki w terenie i przewijanie pampersa, czy chociażby butelka na mleko, smoczek oraz zestaw do karmienia niemowlaka. Pamiętajmy, że dzieci, bardzo dobrze czują się wówczas, gdy są otulone czymś miłym w dotyku. Zadbajmy zatem by w naszym domowym oraz wyjściowym ekwipunku znajdował się także kocyk czy delikatna poduszeczka lub kołderka. Dobierzmy taki zestaw, który będzie odpowiedni na każdą porę roku.

Obszerna ofertę gadżetów znajdziesz tu: https://malazyrafa.pl/450-akcesoria-dla-rodzicow

Co potrzebuje maluch – akcesoria dla niemowlaka

Maluch nie będzie jeszcze intensywnie się bawił, ale to nie oznacza, że nie warto kupić mu już kilka drobnych produktów. Z pewnością ucieszy go fakt posiadania kart kontrastowych. Niemowlaki nie widzą jeszcze zbyt dobrze, to dlatego ważne jest zaopatrzenie domowej skrzynki zabawkowej właśnie w takie przedmioty. Kontrasty są dostrzegalne dla jego oczu i sprawiają, że potrafią skupić na nich dłuższą uwagę.

Niemowlakowi możemy także dokupić grzechotki oraz zawieszki do łóżeczka czy wózka. Z pewnością już po kilku tygodniach od swoich narodzin zacznie sięgać po nie rączkami i żywo się nimi interesować. Tymczasem, z kolorową zawieszką każdy spacer okaże się także dużo przyjemniejszy i weselszy.

Co jeszcze można kupić niemowlakowi, spoglądając na ofertę nowoczesnych akcesoriów? Zwróć uwagę na akcesoria dla niemowląt od Malazyrafa.pl

Z pewnością trafisz na ciekawe przedmioty!

Artykuł partnera