Rozpoczęto prace wykończeniowe w centrum wspinaczkowym

Pieniądze są, umowa podpisana, firma wyłoniona do wykończenia i wyposażenia ścianki wspinaczkowej już rozpoczęła prace. Centrum wspinaczkowe w Tarnobrzegu nareszcie staje się faktem.

Przetarg na realizację zadania wartego blisko 2 mln złotych wygrała firma z Gdańska, ALP Extreme – Szkoła Alpinizmu, profesjonalnie zajmująca się tego typu inwestycjami. Pomiędzy miastem, a wykonawcą przed kilkoma dniami podpisano już umowę, obecnie wykonawca rozpoczął prace. To oznacza jedno – wybudowana przed trzema laty ścianka wspinaczkowa, a raczej konstrukcja w stanie surowym, jako zwycięski projekt z budżetu obywatelskiego z 2016 r., nareszcie doczeka się finalizacji.

Śmiałe założenia, by w Tarnobrzegu powstało profesjonalne centrum sportów wspinaczkowych prze laty nie dźwignął budżet miasta, nie wystarano na ten cel także pieniędzy z zewnątrz. Aż do teraz. – Ściankę możemy finalizować dzięki bezzwrotnej dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z otrzymanych ponad  7 milionów złotych blisko 2 miliony zarezerwowaliśmy właśnie na ten cel – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Info/fot. UM