Podłoga drewniana – jakie są jej zalety i czy sprawdzi się na co dzień?

Mimo że drewniane podłogi często zastępuje się innymi materiałami, wciąż uchodzą za najbardziej eleganckie. Dodatkowo pasują niemalże do każdego wnętrza. Drewniane deski różnią się nie tylko gamą kolorystyczną, lecz także wykończeniem oraz usłojeniem. Ponadczasowość prawdziwego drewna sprawi, że Twoja przestrzeń stanie się bardziej przytulna i nabierze indywidualnego charakteru.

Uniwersalny i naturalny charakter drewna

Drewniane panele są piękne oraz bardzo funkcjonalne. To właśnie dzięki nim możesz pozwolić sobie na liczne zmiany aranżacji Twojego wnętrza, ponieważ są idealnym tłem dla wszystkich dodatków. Ponadto, drewno spaja się z różnymi gamami kolorystycznymi. Podłoga ta doskonale współgra z cegłą, płytkami, a nawet klinkierem. Podłogi drewniane nadają się zarówno przy eleganckich wnętrzach, jak też tych bardziej surowych i industrialnych. Drewniana powierzchnia jest dobrym rozwiązaniem na ocieplenie wnętrza i nadanie mu maksymalnej przytulności. Dzięki temu, że podłoga jest uniwersalna, sprawdza się niemalże w każdym wnętrzu – od salonu aż po sypialnię. 

Trwałość oraz odporność na zniszczenia

Dużym atutem drewnianych podłóg jest ich solidność. Drewno jest bowiem niezwykle odporne na wszelkie urazy mechaniczne, a także zarysowania i wgniecenia. Dzięki temu możesz cieszyć się nieskazitelnym wyglądem Twojej podłogi przez długi czas. Nawet jeśli dojdzie do zmatowienia podłogi, bądź jej starcia w niektórych miejscach, nie ma problemu, by ponownie ją wycyklinować i polakierować. Odpowiednie zabezpieczenie oraz poddanie podłogi należytym zabiegom pielęgnacyjnym sprawi, że unikniesz zbędnych zarysowań. Dodatkowo, olejowane drewno doskonale sprawdza się podczas wilgoci, przez co możesz go położyć nawet w takim pomieszczeniu jak łazienka. 

Czy drewniane podłogi nadają się do codziennego życia?

Mimo tego, że drewniana podłoga kojarzy się z wizją ciągłego odkurzania oraz z specjalnymi zabiegami pielęgnacyjnymi, nie jest zbyt wymagająca. Przy utrzymaniu czystości wystarczy zwykłe odkurzanie oraz przecieranie suchą bądź nieco wilgotną szmatką. Musisz jednak pamiętać o tym, by nie używać mocnych środków czyszczących, gdyż ich pozostawienie na powierzchni może spowodować matowienie wykończenia drewna. 

Dużym atutem drewna jest jego nieregularna i niespotykana powierzchnia, przez co Twoje wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru. Dodatkowo, drewno jako produkt wielokrotnego użytku, jest przyjazny dla środowiska. Wybór tego rodzaju podłogi sprawdza się także w przypadku alergików, gdyż drewno nie zatrzymuje zapachów, przez co zapobiega powstawaniu alergenów. 

Ten tradycyjny parkiet z pewnością jest inwestycją na lata, zwłaszcza, przy odpowiedniej konserwacji. Dodatkowym atutem jest utrzymywanie ciepła, a także dobra izolacja akustyczna. Drewno nie tylko wyciszy dźwięk kroków, lecz także odgłosy z budynku. Nie ma również przeszkód, by pod panele drewniane zainstalować ogrzewanie podłogowe, gdyż drewno jest w stanie wytrzymać wysokie temperatury bez jakichkolwiek uszkodzeń i pęknięć. Drewniana podłoga jest dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na klasycznym wykończeniu wnętrza oraz trwałości. 

Podłogi drewniane dlaczego – czy warto mieć je w domu? Nie ma co do tego wątpliwości. Drewniana podłoga jest inwestycją na lata i doskonale sprawdzi się w codziennym użytkowaniu domu, bądź mieszkania. Ten piękny i ponadczasowy materiał z pewnością nada stylu oraz szlachetności każdej powierzchni. 

Artykuł partnera