Tarnobrzeg – info z 14-15 tygodnia roku

Minęły kolejne 2 tygodnie. Piękne śniegowo-wiosenno-świąteczne tygodnie.

Co tam covidowo?

378 nowych potwierdzonych przypadków, które przełożyło się na 11 zgonów. W Tarnobrzegu wykonano dotąd 13656 szczepień, z tego 3581 osób przyjęło drugą dawkę, a 10075 dawkę pierwszą. Wydawałoby się, że już nie ma kto chorować, a trzecia fala trzepnęła nas wyjątkowo mocno. Kręciła się coraz bliżej, łapiąc kolejnych znajomych ze średniego i młodszego pokolenia. Tydzień temu nic nie pisałem, a teraz też mi się nie chce. Co prawda stosunkowo łagodnie, ale i mnie dopadło. Najpierw chorobowo, a teraz przepisowo uwięziony, nie widzę nawet co się dzieje na mieście. To o czym tu pisać? 🙂

Tekstów było niewiele, ale jako pierwszy ruszyłem temat planowanych remontów na os. Przywiśle. W ciągu kolejnych dni temat przewałkowali chyba wszyscy pozostali.

I tylko wciąż żałuję, że nie mogę oficjalnie wykorzystać słowa, które zrobiło na mnie największe wrażenie, a zastąpione jest wciąż tajemniczym zwrotem. Może się doczekamy.

Inwestycje nad Jeziorem się lekko opóźniają, zamiast końca kwietnia mają sięgnąć końca maja. Jeśli tylko zarazy pozwolą (czy to wirus, czy ogranicznicy) to od czerwca mamy korzystać na całego. A właściwie na pół gwizdka, bo zanim w gastronomii ruszy gastronomia, to jeszcze trochę zejdzie. Decyzją RM przetargi dla czterech nowych lokali nad Jeziorem mają być ogłoszone na 10 lat, a to ze względu na konieczność poniesienia kosztów na zagospodarowanie tychże lokali. Zaczynajmy czym prędzej.

Jak widzimy na kolejnych materiałach, prace przy Orląt Lwowskich i przy drodze obwodowej idą sprawnie, wyburzono m.in. jedyny dom na trasie. O tym też informowałem jako pierwszy – paru mieszkańców Miechocina, którzy nieszczęśliwie pobudowali się ostatnio wzdłuż przebiegu drogi domaga się montażu ekranów dźwiękowych, których w tym miejscu nie przewidziano. W pełni ich rozumiem i postulat popieram, aczkolwiek idiotyczna forma protestu (blokowanie przejazdu sąsiadom) może skutecznie zniechęcić do nawet najbardziej rozsądnych postulatów.

Tak ładnie opisałem różne przymiarki do ostatniej marcowej sesji, a tu kolejne tematy spadły z planu. Wycofano się tymczasem ze zmian w Budżecie Obywatelskim, wyleciały też z planu duże wydatki z tego co zostało z wolnych środków. Duże kontrowersje wzbudziło podobno ponad 100 tys. zł na promocję Jeziora Tarnobrzeskiego, w tym napisy, tablice, serwisy i remonty palm, każde po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wyleciały przy okazji pilne i ważne inwestycje, które nie budziły takich kontrowersji, miejmy nadzieję że nie na długo.

Coraz bliżej do mocno okrojonej wersji płatnych parkingów wokół rynku. Przetarg ogłoszony, można sobie poczytać szczegóły. Nowy podatek od parkowania zapowiadany jest na początek czerwca.

Z kolejnego rozdania Funduszu Inicjatyw Lokalnych znów nie dostaliśmy nic. Ale czy to dziwi, jeśli startowaliśmy z tym samym co już raz odrzucono? Co ciekawe gmina Bojanów dostała 800.000 zł na odwierty do wód siarczkowych, chociaż warunki mają dużo trudniejsze niż u nas.

Wciąż szykujemy się na kolejne nowe bloki mieszkalne. Po górce naprzeciw Browaru i ul. 1 Maja, po Novej Targowej, Apartamentach i zapowiedziach kolejnej inwestycji Wikany, pojawił się temat bloku przy ul. Zwierzynieckiej, na terenie dawnej bazy MKS. To nowość i ciekawostka.

A jak chcecie być bardziej na bieżąco i to i tak trzeba śledzić forum, bo o wszystkim tutaj nie piszę 🙂

Chyba tyle na dziś. Może za tydzień będę już bardziej na chodzie, to i więcej treści się pojawi.
Zdrowia!

You May Also Like