Jaka latarka na camping?

Wiosna i zbliżające się lato to okres, kiedy zaczynamy planować urlopy. Choć sytuacja jest dość niepewna, nie warto z tego rezygnować. Warto jednak pomyśleć o formie, którą łatwo i szybko możemy modyfikować. Może więc w tym roku wybrać się na kemping? Dla tych, którzy na kempingi nie jeżdżą, przygotowaliśmy krótki poradnik, jakie latarki LED wybrać. Jaka latarka campingowa będzie najlepsza?

Wygoda przede wszystkim

Na camping i pod namiot jedziemy wypocząć na łonie natury. Najważniejsza jest więc swoboda. Nie warto więc zabierać najładniejszych ubrań i gadżetów. Sprawdzą się swobodne ubrania, w których czujemy się dobrze i nie będą nas krępować. Warto przy tej okazji zaopatrzyć się w okrycie wierzchnie, które będzie przeciwdeszczowe. Pogoda może nam sprawić figla, a szkoda siedzieć w namiocie czy przyczepie kempingowej z powodu braku odpowiedniego stroju. To samo dotyczy latarek, korzystanie z nich powinno być nieskomplikowane i nie stanowić trudności.

Latarka campingowa – niezbędny gadżet na wyjeździe

Latarka campingowa Ledlenser 502084 ML6 Warm Light

Każdy, kto był choć raz na campingu, wie, że dobra latarka na wyjazd bardzo się przydaje. Latarka na camping powinna:

  • być łatwa w zawieszeniu,
  • posiadać wyższą klasę szczelności,
  • mieć niewielki rozmiar,
  • posiadać szeroki kąt padania światła,
  • zawierać lokalizator, ułatwiający odnalezienie latarki w ciemnościach
  • posiadać odpornośc na czynniki atmosferyczne (wilgoć, wiatr, deszcz).

Przykładem latarki, która dobrze sprawdzi się na wyjazd może być latarka campingowa Ledlenser 502084 ML6 Warm Light. Zapewnia ciepłe światło o jasności 750 lumenów. Jest łatwa w mocowaniu, posiada podstawę magnetyczną, która nadaje się do zamocowania na każdej metalowej powierzchni. To zdecydowanie poprawia komfort użytkowania i jest bardzo wygodne na campingu. Model emituje światło w obrębie 360°, co jest bardzo zalecane, pozwala korzystać z oświetlenia np. podczas posiłku, grilla, czy w namiocie. Oświetla większą część niż latarka o wąskim strumieniu światła.

Latarka czołowa – wygodna na spacer

Na wyjeździe korzystamy z okolicznych atrakcji. Więcej się ruszamy. By nasze wędrówki były możliwe także po zmroku i były przy tym bezpieczne, polecamy zaopatrzyć się w latarkę na wyjazd. Dobrze sprawdzą się latarki czołowe np. modele Mactronic. Wygoda użytkowania sprawia, że latarki z gumką sprawdzą się nawet na dłuższe wypady. Będą odpowiednie na wieczorny spacer i na eksploracje jaskiń. Wszystko zależy od serii, którą wybierzemy.  W ofercie marki znajdziemy różnorodne wersje, które będą idealne na camping.

Czy latarka na camping jest niezbędna?

Latarki LED to ważny element udanego wypoczynku. Zapewnią bezpieczne spacery i pozwolą poruszać się po obozowisku w nocy. Latarki z pojemnym akumulatorem nie sprawią nam przykrej niespodzianki, pozostawiając bez źródła światła. Polecana przez nas latarka Ledlenser pozwala nawet na zasilanie innych urządzeń. Praktyczny tryb “power bank” może niejednokrotnie uratować sytuację pod namiotem czy na campingu. Latarka LED jest naszym zdaniem niezbędnym elementem na wyjeździe i warto wybrać odpowiedni model. 

Co zamiast latarki kempingowej?

Źródłem światła podczas wyjazdu może być płonące ognisko, nie zabierzemy go jednak z sobą do namiotu. Podczas spaceru możemy korzystać ze światła telefonu, nie jest to jednak zbyt wygodne. Podobnie też używanie lamp, które są dużo mniej mobilne niż latarki. Jeśli nie mamy podłączenia do prądu w obozowisku, latarka będzie bardzo przydatna. Nawet jeśli podłączenie mamy, posiadanie źródła światła, które można zabrać w każde miejsce, z pewnością zachęci nas do eksploracji okolicy.

Artykuł partnera