Materace w Rzeszowie – jakie najlepiej kupić do spania ?

Według specjalistów, materac do spania należy wymieniać mniej więcej co 7 lat. Jednocześnie jest to jeden z tych przedmiotów w domu, z których korzysta się każdego dnia. Nietrudno zatem zrozumieć, dlaczego zakup nowego materaca jest sprawą dużej wagi. Przeglądasz materace w Rzeszowie i nie wiesz, jaki najlepiej wybrać dla siebie? W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci w trakcie zakupów!

Najlepszy materac? Zdrowy materac!

To, jak wygląda twój conocny odpoczynek, ma ogromny wpływ na twoją kondycję fizyczną. Koniecznie więc wybierz materac, który został tak zaprojektowany, by dbać o twoje zdrowie. Chodzi nie tylko to, abyś rano budził się wypoczęty, zregenerowany i bez bólu. Pamiętaj, że właściwości prozdrowotne materaca – lub ich brak – mają też długofalowe znaczenie. Długotrwałe spanie na materacu złej jakości może prowadzić do nieustępującego bólu mięśni, schorzeń kręgosłupa, a nawet wad postawy. Ale co w praktyce oznacza „zdrowy materac”? Najważniejsze jest to, by podłoże do spania utrzymywało twój kręgosłup w anatomicznym ułożeniu. Musi też zapewniać odpowiednie podparcie dla całego ciała, w tym dla wrażliwych punktów nacisku. Jeżeli chcesz mieć pewność, że jakość twojego materaca została potwierdzona testami i badaniami, wybierz model zaklasyfikowany jako wyrób medyczny. Renomowany producent materacy Hilding ma w swej ofercie kilka modeli prozdrowotnych, które zostały uznane za wyroby medyczne w klasie I. Na przykład model Fandango zaprojektowano z myślą o osobach, które cierpią na wady postawy. Daje mocne wsparcie dla pleców, wspomaga regenerację mięśni, a przy tym zapewnia świetną elastyczność punktową.

Materac 140×200 dla jednej osoby

Materace piankowe i sprężynowe – dla każdego coś dobrego

Jaki materac wybrać: piankowy czy sprężynowy? Każdy z nich ma swoje zalety. Modele wykonane z termoelastycznej pianki odznaczają się świetną elastycznością i dają wyjątkowe uczucie komfortu w trakcie odpoczynku. Innowacyjna pianka doskonale dopasowuje się do ciężaru, pozycji i temperatury ciała użytkownika. Co więcej, daje przyjemne uczucie otulenia – jakbyś leżał na puszystej chmurze! Godny uwagi jest na przykład model Hilding Salsa wykonany z pianek Flexifoam i Visco. Odznacza się optymalną twardością i sprężystością, a przy tym zmniejsza napięcie mięśni. A może wolisz materac sprężynowy? To dobra opcja dla osób, które lubią uczucie odbicia ciała od podłoża. Model Hilding Cha-Cha świetnie sprawdzi się między innymi u seniorów oraz u par o dużej różnicy w wadze. Dzięki konstrukcji kieszeniowej każda ze sprężynek materaca reaguje na ruch niezależnie od pozostałych. Wspomniany model idealnie nadaje się również dla tych, którzy śpią w pojedynkę i wolą sprężyste podłoże do snu. Jeśli zaliczasz się do tego grona, postaw na dobrej jakości materac kieszeniowy 80×200.

Miękki, średni, a może twardy?

Utarło się twierdzenie, że podłoże do spania powinno być jak najtwardsze. Z tego powodu niektórzy zalecali nawet spanie na… podłodze! Trzeba raz na zawsze skończyć z tym mitem. Twardość materaca musi być dostosowana do indywidualnych potrzeb jego użytkownika. Nie u każdego sprawdzi się bardzo twardy model. Osoby o stosunkowo niskiej masie ciała i drobnej budowie powinny korzystać z materacy miękkich lub średnich – H1 bądź H2. Z kolei użytkownicy o większej wadze mogą sięgać po materace twarde i bardzo twarde, takie jak H3 i H4. Najpopularniejsze materace w Rzeszowie to te, których stopień twardości został oznaczony jako H2 i H3. Jeśli twoja waga mieści się pomiędzy 40 a 80 kilogramów, możesz wybrać materac o twardości H2. Jeśli natomiast twoja masa ciała przekracza 70 kilogramów, przemyśl zakup materaca twardego – H3.

Artykuł sponsorowany

You May Also Like