Od poniedziałku startuje w Tarnobrzegu Strefa Kibica

W związku z rozpoczynającymi się dziś Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2020 w Tarnobrzegu ponownie uruchomiona zostanie Strefa Kibica. Podobnie jak w 2018 roku podczas Mundialu w Rosji, będzie ona zlokalizowana  na terenie Stadionu Miejskiego im. E. Mikusińskiego, czyli obiektu, gdzie na co dzień trenuje i rozgrywa swoje mecze trzecioligowa Siarka.

Inauguracja tarnobrzeskiej Strefy Kibica nastąpi w poniedziałek 14 czerwca o godzinie 18.00 w trakcie meczu Polska – Słowacja. Tarnobrzescy sympatycy piłki nożnej będą mieli możliwość obejrzenia sześciu meczy grupowych (po dwa w dni, kiedy swoje mecze rozegra reprezentacja Polski) oraz wszystkie mecze rozgrywane od 1/8 finału Mistrzostw Europy. Mecze na telebimie o powierzchni 21 metrów kwadratowych będzie można oglądać z trybuny od strony Al. Niepodległości. Wstęp jest bezpłatny. Organizator, Klub Sportowy Siarka Tarnobrzeg zadba między innymi o bezpieczeństwo i ofertę gastronomiczną.

W związku z tym, że Strefa Kibica nie stanowi imprezy masowej dla publiczności przygotowanych będzie każdorazowo 999 miejsc. Środki finansowe na pokrycie kosztów organizacji Strefy Kibica w wysokości 20000 zł pochodzą z budżetu Miasta Tarnobrzega. – Serdecznie zapraszam mieszkańców Tarnobrzega do odwiedzania Strefy Kibica, nie tylko przy okazji występów naszej reprezentacji – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Info: UM