Kolejne medale na koncie zawodniczek Szkoły Tai Chi „Nan Bei Biały Żuraw”

Zawodniczki tarnobrzeskiej  Szkoły Tai Chi „Nan Bei Biały Żuraw” zdobyły medale podczas XXVII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu.  Zawody  odbywały się 12 i 13 czerwca  w Centrum Sportu Wilanów  w Warszawie.

Aneta Sajda wywalczyła złoto za formę 32 z mieczem oraz srebro za formę ręczną  Taijiquan 28. Agnieszka Janczara –  brązowy krążek formę obligatoryjną Taijiquan Yang 24.  W zawodach debiutowała także Wiesława Kosior prezentując  formę obligatoryjną Taijiquan Yang 24.

Trenerką  w tarnobrzeskiej Szkole Tai Chi jest utytułowana zawodniczka, reprezentantka Kadry Narodowej Jadwiga Sochaj. – Występ zawodniczek oceniam bardzo dobrze zwłaszcza, że ostatni rok był trudny dla osób uprawiających sport. Utrudnienia mieliśmy w organizowaniu imprez sportowych, ale też w zwykłym przeprowadzaniu treningów. Pomimo tego dziewczyny podeszły do zawodów. Normalnie,  przygotowywanie się do startów trwa  parę miesięcy. Teraz ten czas był skrócony, dlatego wielkie brawa za samą chęć podjęcia wyzwania.

Warto dodać, że wszyscy sportowcy zostali poddani nowemu, bardziej surowemu systemowi oceniania, rekomendowanemu (w Polsce od niedawna) przez Międzynarodową Federację Wushu.

Organizatorem zawodów był Polski Związek Wushu. Rokrocznie startuje w nich kilkuset najlepszych zawodników z Polski, Europy i Azji. W tym roku, mimo iż sytuacja epidemiologiczna się poprawiła liczba osób, które brały udział w zmaganiach była mniejsza. Z tego względu połączono część konkurencji ( na przykład tych z bronią krótką – szabla, wachlarz).   

Tarnobrzeska Szkoła Tai Chi działa w Tarnobrzegu od 14 lat. Od tego czasu prowadzone są w niej  regularnie treningi dla grup początkujących i zaawansowanych, a także organizowane seminaria i letnie obozy.

Pierwsze zdjęcie od lewej: Agnieszka Janczara, Wiesława Kosior, Aneta Sajda. Ostatnie zdjęcie, druga z lewej to Jadwiga Sochaj.

You May Also Like