Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka IKS JEZIORO Tarnobrzeg jadą na Igrzyska Paraolimpijskie do Japonii

Miło nam poinformować, że Tarnobrzeg na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio w Japonii w dniach 25 sierpnia – 3 września będzie reprezentowało dwóch tenisistów stołowych na wózkach IKS JEZIORO Tarnobrzeg Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka. Po raz trzeci w Igrzyskach Paraolimpijskich wystąpi również wychowanka Naszego klubu obecnie zawodniczka KS Bronowianki Kraków Karolina Pęk (klasa 9).

Krzysztof Żyłka (klasa 4 wózki, na 8 miejscu w rankingu światowym) już wcześniej wywalczył awans do Igrzysk Paraolimpijskich.

Maciej w klasie 3 wydłużył sobie trochę drogę. Po przegraniu meczu finałowego w światowym turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Paraolimpijskich na Słowenii w Lasko czekał (jako pierwszy rezerwowy w tej klasie) na decyzje Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego i Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego przyznania tak zwanych „dzikich kart”.

Dwaj Polacy Tomasz Jakimczuk (kl. 2) i właśnie Maciej Nalepka otrzymali w sobotę „dzikie karty” i tym samy 12 zawodników z Polski będzie walczyć w Japonii o medale w tenisie stołowym w tym aż 6 zawodników na wózkach. To rekord – tego jeszcze nie było w historii występów polskich tenisistów stołowych na Igrzyskach Paraolimpijskich by aż tylu „wózkersów” zakwalifikowało się na największą imprezę sportową. Przypominamy, że obaj zawodnicy na wózkach reprezentujący od 15 lat tarnobrzeski IKS będą już drugi raz startowali w Igrzyskach Paraolimpijskich, ich debiut był w Rio w 2016 roku. Trzymamy kciuki Panowie

You May Also Like