Marek Gosztyła nowym prezesem RDM

Marek Gosztyła, były radny miejski, a przede wszystkim doświadczony menadżer w branży drogowej, niegdyś szef Rady Nadzorczej RDM, został nowym prezesem tej spółki miejskiej. 

Nowy prezes Rejonu Dróg Miejskich Sp. z o.o. może się pochwalić znakomitym wykształceniem adekwatnym do obejmowanego właśnie stanowiska i bogatym doświadczeniem. A to najlepszy kapitał, jaki może wnieść do miejskiej spółki.

Z wykształcenia inżynier budowy dróg i doświadczony menadżer w branży drogowej, magister inżynier budowy dróg i mostów, ukończył studia podyplomowe z finansów na WSIZZ Rzeszów, studium mini-MBA Uniwersytet Łódzki/University of Maryland, studia podyplomowe MBA IFG w Instytucie Francuskim, studia podyplomowe z inżynierii ruchu drogowego i audytu BRD na Politechnice Krakowskiej, studia podyplomowe z Zarzadzania Projektami na Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Tischnera i ostatnio studia podyplomowe Coaching i NLP na WSIZZ Rzeszów. Posiada uprawnienia zawodowe do projektowania, wykonawstwa i nadzoru w budownictwie drogowym i konstrukcyjnym, jest członkiem Ogólnopolskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Niezależnym Konsultantem Stowarzyszenia Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców SIDIR/FIDIC. Od zakończenia studiów czynny zawodowo, również jako projektant w dziedzinie dróg i bezpieczeństwa ruchu (BRD), w tym również jako projektant głównych dróg na terenie Tarnobrzega (m.in. Wisłostrada, Sikorskiego, Mickiewicza, Warszawska). Karierę zawodową rozpoczynał w TPB BudoCOP w Tarnobrzegu, pracował jako Kierownik Budowy w STRABAG SA, następnie jako Prezes Zarządu RPRD Rzeszów i Dyrektor Obszaru Drogowego na Polskę firmy SKANSKA S.A oraz Dyrektor Oddziału i Kontraktu w EUROVIA S.A . Swoje usługi menedżerskie świadczył również dla kilku mniejszych firm drogowych z kapitałem polskim.

Marek Gosztyła zasiadając w Radzie Miasta Tarnobrzega I i V kadencji (lata 1990-1994 i 2006–2010) pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Inwestycyjnej, w tym samym czasie przewodniczył Radzie Nadzorczej Rejonu Dróg Miejskich. To także znany nie tylko z działań na swoim osiedlu społecznik, członek tarnobrzeskich stowarzyszeń m.in. Jacht Klubu Kotwica i Klubu Kajakowego „Jezioro Tarnobrzeg”.

You May Also Like