Tarnobrzeg – info z 28 tygodnia roku

Mamy sezon ogórkowy, dzieje się mniej, zatem trochę krócej niż zwykle i z lekkim opóźnieniem podsumowuję tydzień.

Co zgłosimy do dofinansowania?

Z odpowiedzi na interpelację Kamila Kalinki dowiadujemy się jakie drogi planujemy zgłosić do dofinansowania z Funduszu Rozwoju Dróg. W planach: Curie-Skłodowskiej (już robimy dokumentację), Dąbrowskiej, Bema, Tarnowskiego, Konfederacji-Dzikowskiej, Marczaka z przebudową kładki. Parę projektów miało już być gotowych, ale przedłużono terminy i powinny być wkrótce. Planujemy również zgłosić ponownie odcinki Chemicznej, Siarkopolowej i Mechanicznej. Szczegółowa odpowiedź pod linkiem: http://umtarnobrzeg.home.pl/ideo/uchwaly/zapytania_VIII/21.82.1.pdf

Jarmark Dominikański oraz festiwal rękodzieła i rzemiosła

Przyjmowane są już zgłoszenia na Jarmark Dominikański. Ma być limitowany, ale prawie normalnie, a obserwując rzeczywistość może być całkiem normalnie, jeśli coś nie spłynie z góry.

Od lat pojawiają się utyskiwania na plastikowość i chininę na tarnobrzeskim Jarmarku Dominikańskim. Dla utyskujących, trochę wcześniej odbędzie się typowa impreza rękodzielniczo-rzemieślnicza. Poprzednio ze względu na ograniczenia pandemiczne forma była mocno ograniczona, teraz powinno być lepiej.

Znów problemy z jakością wody?

Gdyby nie wpis olekko na forum, to znów byśmy nie wiedzieli o problemach z jakością wody. Tym razem Sanepid wykrył obecność bakterii z grupy coli w ujęciu w Tarnobrzeskich Wodociągach. Pilny komunikat, którym nikt się nie przejął pod poniższym linkiem.

https://www.gov.pl/attachment/a634d7c7-df6b-4612-bcc8-658ad9ea060a

Kontynuując temat wody, przechodzimy z zanieczyszczonej do bezpiecznie wyświęconej. W necie rozchodzi się podsuma z informacją, jak to Tarnobrzeg wydał 14.000 publicznych złotych na dozowniki do wody święconej w tarnobrzeskich kościołach. Pisałem o tym parę tygodni temu, jakoś sensacji nie było. Ale kto wie z jakiego kija może wyjść temat na całą Polskę.

Wywiad z prezydentem

Prezydent Dariusz Bożek pojawił się osobiście w TVL, to jednak zupełnie inne wywiady niż np. w Leliwie, atmosfera miła, ale już nie taka rodzinna. Pojawiły się również często poruszane, chociaż niezbyt pochlebne dla miasta tematy opóźnień w parkometrach czy ściance. Cały wywiad polecam.

Skoro jesteśmy przy opóźnieniach, w tym opóźnieniach z płatnym parkowaniem, wjazd nad Jezioro wciąż mamy bezpłatny. Stać nas, a może czasu było mało? Prezydent odwołał swoje wcześniejsze zarządzenie z dwoma stawkami 10 i 60 zł, pozostawiając tylko niższą z nich. Czekamy aż zarządzenie zastępujące wcześniej odwołane zarządzenie zacznie obowiązywać, na czym korzystają szczególnie przyjezdni. Nowa forma zarządzenia (jakby ktoś szukał) jest pod tym linkiem: https://prawomiejscowe.pl/UrzadMiastawTarnobrzegu/document/744117/Zarz%C4%85dzenie-264_2021

Bardzo ładne ujęcia Tarnobrzega

Lubię wrzucać ładne ujęcia Tarnobrzega, a tu mamy ich sporo. Ech, piękne to nasze miasto, szczególnie jak nabrać odpowiedniego dystansu. Czasem wcale nie musi być duży. Nakręcone ładnie, ale w opisie filmu na YT równie ładnie pokręcone.

Tymczasem w nagłówku oficjalnej strony miejskiej nadal linkujemy do oferty sprzedaży domeny, na której kiedyś był tarnobrzeski eportal. Ech…

Zdjęcie nagłówkowe własne, stosowne do sezonu.

You May Also Like