W Tarnobrzegu spisało się do tej pory około 58% mieszkań

W tym roku od 1 kwietnia do 30 września prowadzone jest największe badanie polskiej statystyki publicznej, realizowane raz na 10 lat, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. To wyjątkowe badanie, które ma znaczenie dla nas wszystkich. Dlatego tak ważne jest, aby spisał się każdy tarnobrzeżanin.

Wyniki spisu są istotne w zarządzaniu państwem, ale również naszym miastem. Wyniki spisu umożliwiają analizę i ocenę faktycznych przemian demograficznych i społecznych dokonujących się w naszym kraju, jaki w samym Tarnobrzegu. Pozwolą również świadomie podejmować najważniejsze decyzje inwestycyjne i społeczne na kolejne lata, poza tym posłużą do obliczenia kwot dotacji dla poszczególnych gmin.

– Z uwagi na fakt, że zebrane informacje są pomocne przy planowaniu i podejmowaniu działań na rzecz naszych mieszkańców zachęcam do szybkiego spisywania się, zarówno samodzielnie poprzez aplikację internetową czy infolinię spisową, jak i za pośrednictwem rachmistrzów spisowych, którzy od kilku miesięcy prowadzą spis w naszym mieście. Każdy z rachmistrzów posiada identyfikator i może zostać zweryfikowany w Urzędzie Miasta (pod nr tel. 571 313 710). Nie zamykajmy przed rachmistrzami naszych drzwi. Pozwólmy im wykonywać swoją pracę. Przypomnę, co jest bardzo ważne, że dokonanie przez nas spisu jest obowiązkiem, który każdy mieszkaniec musi spełnić, aby chociażby uniknąć groźby nałożenia dotkliwej kary finansowej – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

– Przypomnę również, że od kwietnia do końca spisu działa w Urzędzie punkt, w którym również możemy się spisać. Mieści się przy ul. Mickiewicza 7a, (za budynkiem Urzędu, obok siedziby Straży Miejskiej, przy wewnętrznym parkingu). Będąc w pobliżu warto tam zaglądnąć. Sam spis trwa jedynie kilka minut. Musimy jedynie mieć ze sobą dane wszystkich domowników. Nie czekajmy na ostatnią chwilę, bo może okazać się, że nie będzie można spisać się w wyznaczonym terminie – apeluje prezydent.

Na dziś w Tarnobrzegu spisanych zostało 58% mieszkań. Pozostało jeszcze ponad 7 tysięcy adresów i 20 tys. mieszkańców do spisania. Spieszmy się spisywać, bo czas szybko mija. Zróbmy to nie tylko dla siebie, ale też dla Tarnobrzega.

Info: UM