Rajskie wyspy Oceanu Indyjskiego, które warto odwiedzić raz w życiu

Według ekspertów najbardziej spektakularne miejsca na świecie aby spędzić idealny miesiąc miodowy i cudowne wakacje życia to wyspy Oceanu Indyjskiego – tropikalne Seszele, bajeczne Malediwy, pachnący wanilią Zanzibar oraz zielona ‘perła oceanu’ i mekka golfa – rajski Mauritius. Bez wątpienia te tropikalne wyspy zachwycą każdego, nawet najbardziej wymagającego podróżnika pod względem pogody, infrastruktury turystycznej a także atrakcji i wycieczek fakultatywnych.

Malediwy – perełki z naszyjnika rozrzucone na turkusowej tafli oceanu

Malediwy https://carter.eu/kierunki/ocean-indyjski/malediwy to 26 atoli, w skład których wchodzi łącznie około 1200 niewiarygodnie pięknych wysepek, położonych na lazurowych wodach Oceanu Indyjskiego, około 700 kilometrów od wybrzeży Indii. To jedno z tych miejsc, w których można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Jako pierwsi już w V wieku dotarli tutaj mnisi buddyjscy. Tropikalne wysepki obmywane są przez ciepłe i krystaliczne czyste wody oceanu a aksamitny i biały piasek zaprasza do błogiego wypoczynku. Aby poznać klimat i magię tych urokliwych wysepek najlepsza będzie osobista wizyta aby przekonać się na własne oczy, że miejsce nie jest ani trochę przereklamowane w folderach ekskluzywnych biur podróży . Archipelag Malediwów należy do najbardziej romantycznych miejsc świata. Jednakże to też wspaniałe miejsce na wakacje z rodziną lub w gronie przyjaciół. Prawie wszystkie malediwskie plaże porośnięte są gęstą tropikalną roślinnością, otoczone śnieżnobiałymi plażami oraz błękitnymi lagunami i pierścieniami raf koralowych. Czy można wyobrazić sobie coś piękniejszego? Malediwy są niesamowita formacją geologiczną, która już niedługo może niestety zniknąć z powierzchni Ziemi, przez globalne ocieplenie. To nie przesada – wybierzcie się tam, zanim będzie za późno!

Mauritius – synonim raju według pisarza Marka Twain’a

Mauritius https://carter.eu/kierunki/ocean-indyjski/mauritius to niewielkie państwo wyspiarskie położone w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, około 900 km na wschód od Madagaskaru. Wyspa jest częścią archipelagu Maskarenów. 

O urodzie Mauritiusa pisał już sam Mark Twain, który stwierdził, że wyspa musiała powstać jeszcze przed rajem, bo to właśnie ona zapewne posłużyła Bogu jako model do jego stworzenia. Władze Mauritiusa doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego też nieprzypadkowo przylatujących tutaj turystów na lotnisku wita napis „Witamy w raju”. Nie ma zatem piękniejszego miejsca na zorganizowanie wakacji z przyjaciółmi, rodzinnych wczasów, podróży poślubnej lub ślubu. Podróże na rajski Mauritius od lat cieszą się niegasnącą popularnością wśród wymagających gości. Mauritius to przede wszystkim bogactwo przyrody.Te piękna, egzotyczna wyspa daje nam wiele możliwości obcowania z nieskażoną przyrodą. Na przykład w położonym w zachodniej części Mauritiusa Parku Narodowym Chamarel można zobaczyć jedną z największych atrakcji wyspy – ziemię o siedmiu kolorach; piaski pochodzenia wulkanicznego mienią się różnymi barwami – od czerwonej przez żółtą aż po fioletową i zieloną.

Seszele – wyspy szczęśliwe niczym z reklamy batoników Bounty

Seszele https://carter.eu/kierunki/ocean-indyjski/seszele nazywane są też często Wyspami Szczęśliwymi i Rajem na Ziemi. W ich skład wchodzi 115 przepięknych wysp pochodzenia koralowego i granitowego, porozrzucanych po Oceanie Indyjskim. Zaledwie 35 z nich jest zamieszana na stałe. Ciekawostką jest, że pomimo obecności arabskich kupców na archipelagu już od X wieku, to do XVIII stulecia Seszele nie były w ogóle zamieszkane. Dopiero W 1770 roku na wyspę Sainte-Anne przybyli pierwsi francuscy osadnicy wraz z niewolnikami z Afryki. Najbliższe państwa i terytoria zamorskie to Mauritius i Reunion na południu oraz Malediwy na północnym wschodzie. Ich białe plaże pełne wygrzewających się w słońcu krabów obmywane są przez cały rok przez ciepłe i krystaliczne wody. Na lądzie znajdziecie endemiczne gatunki zwierząt, setki gatunków endemicznych ptaków i  roślin, a w przybrzeżnych rafach tysiące mieniących się kolorami tęczy ryb. Czyste i spokojne plaże zaliczane są do jednych z najczyściejszych na świecie; są one niezwykle popularnym miejscem dla młodożeńców. Śluby na Seszelach są rozpoznawane w Polsce, wystarczy okazać certyfikat ślubu i zarejestrować go w urzędzie krajowym. Do najbardziej dziewiczych i najwspanialszych zakątków Seszeli zaliczana jest niewielka wyspa La Digue, zajmująca powierzchnię około 10 kilometrów kwadratowych. La Digue uchodzi za jedną z najmniej dotkniętych działalnością człowieka wysp – nie ma tu nawet jednego kilometra asfaltowej drogi, a najczęściej wykorzystywanym środkiem transportu pozostają pojazdy elektryczne, rowery i tradycyjne zaprzęgi z wołami.

Jeśli poszukujesz pięknych wakacji na rajskich wyspach jak Malediwy, Seszele, Mauritius, czy Zanzibar – serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Prestiżowe biuro podróży CARTER® to specjalista w dziedzinie turystyki luksusowej i wyjazdów „szytych na miarę”. Wieloletnie doświadczenie i ekspercka wiedza to esencja działalności tej butikowej agencji podróży.

https://carter.eu/

tel: 22 392 60 16/17 , kom.: 509 601 246, travel@carter.eu

Biuro ul. Hoża 50/23 w Warszawie

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ/videos

Materiał partnera