Tarnobrzeg – info z 38 tygodnia roku

Z lekkim opóźnieniem przekazuję króciutkie podsumowanie kolejnego tygodnia roku.

Ciszej nad tą…

Za sprawką rama o Tarnobrzegu znów zrobiło się głośno w całej Polsce, a temat „spadającej ze schodów trumny” trafił na strony główne wielu popularnych tytułów. No i to nie jest ani trochę dobre. Każdy może się potknąć, temat bardzo delikatny, pozostaje się cieszyć, że akurat nikt z redakcji nie zrobił zdjęć ani filmu, bo oporów przed patopublikacją pewnie by nie było. Przykre. Ale nawet taka okazja wykorzystywana jest jako okazja do reklamy branżowych usług, jakby wskazywanie winnego czemuś w tym przypadku służyło.

Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy

Czekałem z podsumowaniem tygodnia na dzisiejszą konferencję, ale jakoś niespodzianek nie było, chociaż prezydentowi wiele rzeczy się udało. Udało się zmienić zespół przyrodniczo-krajobrazowy na przyrodniczo-krajoznawczy, udało się (niezwykłe!) uniknąć wymienienia nazwiska dr Zycha, udało się również całkowicie pominąć wcześniejszą inicjatywę w tej sprawie, w czasie w którym PDB był przewodniczącym Rady Miasta.
Co moim zdaniem najciekawsze, udało się nawet prezydentowi nie wyjawić czy popiera inicjatywę uchwałodawczą, czy też jest jej przeciwny, ewentualnie czy jest mu obojętna, a takiej informacji dzisiaj oczekiwałem.
Nie udało się jednak uniknąć pytań Piotra z NW24. Dzięki!

Co się dowiedzieliśmy – jutro posiedzenie komisji, m.in. z nadleśniczym Nadleśnictwa Nowa Dęba, pełnomocnikiem komitetu, radnymi itd. Później ewentualnie opinie komisji RM i 29 września może się odbyć głosowanie. Zebrano 1393 podpisy przy wymaganych minimum 300.

Bardzo zaskoczyły mnie rozważania prezydenta na temat renowacji i osuszania zbiorników po COPie. Niby czemu by to miało służyć? Pełną konferencję można zobaczyć poniżej:

Przed chwilą ukazał się komentarz inicjatora uchwały dr Witolda Zycha, który informuje że wbrew wymaganiom uchwały nikt go dotąd (godzina 18:00) nie poinformował o jutrzejszym posiedzeniu komisji, podobnie jak o dzisiejszej konferencji. Porażka, no bo co?

I Tarnobrzeski Pchli Targ

Mamy szafy do wymiany jedzenia i książek, mieliśmy wymianę sadzonek, kolejna inicjatywa to okazyjna wymiana szerszego zakresu niepotrzebnych rzeczy (przez pośrednictwo gotówki, jak zakładam) czyli pchli targ. Inicjatywa interesująca, oby się udało. Różnie bywa – w TDK było kilka edycji „Ciuchowego Swapu” i jakoś się rozeszło.

Inwestycyjnie

Ze starego Dzikowiaka została już mała część, prace idą bardzo sprawnie.

Bardzo sprawnie idzie również budowa drogi obwodowej – wzdłuż dużej części ułożono krawężniki i ułożono już pierwszą warstwę bitumiczną.

Wyremontowano kolejną część muru klasztornego (od frontu), a w planach jest remont wieży kościoła na os. Serbinów.

Według wstępnych przymiarek w ciągu paru tygodni ma ruszać budowa galerii w centrum miasta, a w ciągu 2 tygodni oddana do użytku ma być ścianka wspinaczkowa. Uda się dotrzymać terminów?

Strefa płatnego parkowania

Mamy pierwsze podsumowania ze strefy płatnego parkowania w centrum. Według oficjalnych informacji w ciągu 1 miesiąca wpływy przekroczyły 30.000 zł, wszystko działa idealnie i nieprawdą jest, że w okolicy zrobiło się tłoczniej. Wręcz przeciwnie 😉
Według szacunków SM rotacja na płatnych miejscach obejmuje około 800 pojazdów w ciągu dnia, przy czym nie wiadomo jaka część z tej liczby korzysta z abonamentu. Materiał TVL tutaj:

Satyrblues

Na Satyrbluesie znów nie byłem, relację można zobaczyć na TVL

Schola Węgajty u dominikanów

Tu akurat udało mi się dotrzeć, zresztą było to łatwiejsze niż w przypadku Satyrbluesa. Nagranie na fejsie dominikanów:

You May Also Like