Sukcesy tarnobrzeskich kajakarzy

Jak zwykle wysoką formę prezentują zawodniczki i zawodnicy Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg, biorący udział w wielu zawodach. W miniony weekend w dniach 10-12 września 2021 na wodach Sztumskiego jeziora zostały rozegrane LOTTO XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym.

W zawodach mogli startować zawodnicy zgłoszeni do Polskiego Związku Kajakowego z aktualnymi licencjami i ważnymi badaniami oraz zawodnicy zza granicy zrzeszeni w swoich związkach. Jak zwykle bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg. Magdalena Szczęsna w konkurencji K-1 zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorów na dystansie 19.6 km. Nasza dwójka Juniorów Młodszych Antoni Kołodziej – Aleksy Krystek w wyścigu K-2 na dystansie 16 km zajęli 5. miejsce. W jedynkach K-1 na tym samym dystansie Jan Dzierzkowski wywalczył dobre 13. Miejsce.

W podobnym terminie 8-13 września 2021 w Racicach (Czechy) odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich /CANOE SPRINT OLYMPIC HOPES, na który jako zawodniczka z kadry narodowej juniorów i juniorek w kajakarstwie została powołana przez Polski Związek Kajakowy Nasza Zawodniczka Zuzanna Błażejczak.

Kadrowiczka zaliczyła bardzo dobre występy zajmując bardzo dobre 8. miejsce w finale 1000m w dwójkach kajakowych oraz w konkurencji K-1 na dystansie 1000m zapewniając miejsce w finale A.

Kilka dni wcześniej Magdalena Szczęsna zawodniczka Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg, po raz pierwszy reprezentująca Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w Montemor o Velho (Portugalia) w dniach 31.08- 7.09.2021r. zaliczyła bardzo dobre występy.

Już pierwszego dnia wygrała w wielkim stylu i dużą przewagą eliminacje do finału K-1 na dystansie 1000m czym zapewniła sobie udział w finale, w którym zajęła VI miejsce.

Również w osadzie z koleżankami z kadry narodowej w rywalizacji K-4 na dystansie 500m wywalczyła bardzo dobre VII miejsce w finale A.

Wielkie Brawa i Gratulacje dla całej ekipy.