Sukces IKS Jezioro Tarnobrzeg w IMP

Z Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych rozgrywanych w Gorzowie Wielkopolskim tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg przywożą 11 medali. Tytuł Mistrza Polski zdobywamy pięć razy, wicemistrza raz i pięć medali brązowych.

Świetne zawody w klasie 10 rozegrał Paweł Włodyka, wszystkie pojedynki w fazie grupowej, w ćwierćfinale i w półfinale wygrał bez straty seta. W finale po wspaniałej grze i również bez straty seta pokonał Igora Misztala START Zielona Góra 3:0 (10,5,7).

Dawid Sowa w klasie 9 grał wyśmienicie w całym turnieju, na taką grę czekaliśmy od dawna.
W półfinale pokonał 3:2 (7,-5,13,-7,4) rozstawionego z nr 1 Pawła Konstantyna IKS AWF Warszawa a w finale 3:0 (3,5,5) kolegę klubowego Antoniego Bedziuka, który w tych zawodach również zaprezentował się bardzo dobrze i dla którego Wicemistrzostwo Polski to wspaniałe osiągnięcie.

Janusz Chamot w klasie 3 wózki to kolejny zawodnik IKS-u, który zdobył złoty medal.
W półfinale pokonał 3:1 (5,7,-3,8) Ryszarda Papisa (START Warszawa) a w finale 3:1 (7,-7,6,10) wielokrotnego Mistrza Polski Mariusza Czerwińskiego (START Radom). Mamy nadzieje, że te zawody odblokują Janusza i będzie grał coraz lepiej z większą wiarą w siebie.

Klasa 4 wózki to dominacja Krzysztofa Żyłki, który został Mistrzem Polski indywidualnie i w deblu.
W finale singla pokonał po zaciętym meczu 3:2 (14,9,-8,-2,12) Rafał Lis SZANSA-START Gdańsk a w deblu para Żyłka/Lis wygrała 3:1 (9,6,-10,6) z parą Tomasz Jakimczuk START Zielona Góra / Rafał Czuper START Białystok

Kolejne medale i to brązowe zdobyli w singlu Paweł Mazuryk w klasie 8, który w walce o finał uległ 1:3 (-11,7,-8,-10) Pawłowi Jabłońskiemu (KS BRONOWIANKA Kraków), w klasie 1-2 wózki Piotr Sokalski i Mateusz Walski, który po raz pierwszy przywozi medal z IMP.

Natomiast kolejne dwa brązy przywozimy z gier podwójnych i tak w klasie 7-10 Paweł Włodyka IKS JEZIORO Tarnobrzeg /Maksymem Chudzikim KS BRONOWIANKA Kraków przegrywa mecz o finał po zaciętej walce 2:3 (-6,-10,10,6,-7) z parą START Zielona Góra Hubert Morusiewicz /Piotr Grudzień.

Podobna sytuacja rozegrała się  w klasie 11 gdzie para deblowa Paweł Demkowicz IKS JEZIORO Tarnobrzeg /Grzegorz Parol KSN START Warszawa prowadząc w meczu półfinałowym 2:0 z deblem Wiktor Kwiatkowski KS ELTA Łódź /Mateusz Gazda START Katowice przegrała 2:3 (7,12,-7,-4,-6).

Nasz występ w Gorzowie Wielkopolskim to kolejne zawody gdzie zdobywamy medale, odnosimy sukces a tym samym doskonale promujemy Tarnobrzeg, Województwo Podkarpackie i te nieliczne Firmy co nam pomagają  w naszym działaniu.
Dziękuję zawodnikom za ich wspaniały występ, trenerowi Feliksowi Kordysiowi za pomoc.
Zwracam się z apelem do Firm tarnobrzeskich i Firm z regionu Podkarpacia o pomoc i wsparcie dla IKS JEZIORO Tarnobrzeg, tenisiści stołowi z niepełnosprawnościami są blisko Was,
odnoszą sukcesy a wzajemna współpraca może przynieś coś dobrego dla obu stron. Dlatego warto nam pomóc i w nas zainwestować. Bo to przeradza się w sukces i świetną promocję sponsorów.
Kolejne zawody Drużynowe Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych tenisie stołowym w Wiśle w dniach 24-26 września 2021 w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich „Start”.

Dziękujemy:
Urząd Miasta Tarnobrzeg # Województwo Podkarpackie # Fenix Metals Sp. z o. o. z Tarnobrzega # Superior Industries Production Poland Sp. z o. o. ze Stalowej Woli
# Portfel Ubezpieczenia Magdalena Iskra – Kazimierska z Tarnobrzega # Zespół Szkół nr 1 w Tarnobrzegu,

Rajmund Zięba
Prezes IKS JEZIORO Tarnobrzeg

You May Also Like