IKS Jezioro Tarnobrzeg drużynowym mistrzem Polski

Kolejna świetna informacja z Wisły, gdzie odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym trzy drużyny IKS JEZIORO Tarnobrzeg przywożą 3 medale (złoty i 2 srebrne).
Drużynowym Mistrzem Polski w klasie łączonej 9-10 mężczyzn, gdzie rywalizują zawodnicy najbardziej sprawni została drużyna IKS 2 JEZIORO Tarnobrzeg Paweł WŁODYKA/Antoni BIEDZIUK.
W fazie grupowej pokonali po 2:0 Start Radom, Start Katowice i Eurobeskidy Łodygowice 1. W grze półfinałowej wygrali 2:0 z IKS AWF Warszawa Paweł KONSTANTYN/ Marcin SPUREK i czekali na finał.

Drużyna IKS 1 JEZIORO Tarnobrzeg w składzie Paweł MAZURYK/Marian STRZAŁKA/Mariusz MATEJEK wygrała fazę grupową pokonując po 2:0 Start Gorzów Wlkp., Eurobeskidy Łodygowice II oraz 2:1 IKS AWF Warszawa.
W grze półfinałowej wygrali 2:1 z drużyną Startu Radom Benedykt MĄKOSA/Piotr MAŃTURZ. Przy wyniku 1:1 (po grach singlowych), o zwycięstwie w tym meczu decydował pojedynek deblowy wygrany 3:2 (2, -10, -9, 5,17) przez IKS 1.

I cóż, w finale turnieju w klasie 9-10 mężczyzn spotkały się dwie drużyny tarnobrzeskie, po dobrym meczu (o zwycięstwie zadecydowała gra deblowa),  IKS 2 wygrał w całym meczu 2:1 z IKS 1.
I tak mamy w tej klasie Drużynowego Mistrza Polski i Drużynowego Wicemistrz Polski

Kolejnym Drużynowym Wicemistrzem Polski w klasie łączonej 2-5 wózki mężczyzn została drużyna w składzie Janusz CHAMOT/Piotr SOKALSKI.
Pokonali oni 2:0 drużynę Startu Wrocław Daniel STASZAK/Jakub SZPAK a walkę o złoto przegrali 0:2 z drużyną Startu Skierniewice Michał CZUŁEK/Sławomir PRZYBYSZ.

Brawo MY!! Kolejne zawody i kolejne medale.
Brawo, gratulacje dla zawodników i trenera Jacka Lachora.
Dorobek IKS JEZIORO Tarnobrzeg to już 19 medali Drużynowych Mistrzostw Polski i 137 medali Indywidualnych Mistrzostw Polski

Dziękujemy:
Urząd Miasta Tarnobrzeg # Województwo Podkarpackie
# Fenix Metals Sp. z o. o. z Tarnobrzega # Superior Industries Production Poland Sp. z o. o. ze Stalowej Woli
# Portfel Ubezpieczenia Magdalena Iskra – Kazimierska z Tarnobrzega # Zespół Szkół nr 1 w Tarnobrzegu

Za chwile kolejne zawody:
1-3 października – 1 Turniej Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych – Gorzów Wielkopolski
1-3 października – IX Memoriał im. Adama Borczucha w Tenisie Stołowym Osób
8-10 października – XIX Międzynarodowy Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego, Żywiec- Oczkowa
22-24 października – Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego, Ostrów Mausz/Suleczyno

You May Also Like