„Poseł czy kominiarz” – najnowsza premiera Teatru Czwartek

Teatr Czwartek zaprasza na premierę! W najbliższą niedzielę 24 października zaprezentuje spektakl „Poseł czy kominiarz” wg Wilhelma Roarta.

Spektakl ten został przygotowany już na początku zeszłego roku. Premiera została jednak odwołana zaledwie kilka dni przed terminem z powodu wprowadzenia w kraju pierwszego lockdownu. Próby kilkakrotnie były wznawiane i zawieszane. Aktorzy jednak cierpliwie wracali na scenę i udało się ponownie ogłosić premierę.

W najbliższą niedzielę będziemy zatem mogli obejrzeć spektakl „Poseł czy kominiarz” według scenariusza autorstwa Wilhelma Roarta (Józefa Rappaporta). Reżyser dr Sylwester Łysiak poznał ten ciekawy tekst kilka lat temu.

– Sztukę tę zaproponował mi kiedyś starszy mieszkaniec Tarnobrzega, który przed laty, w czasach swojej młodości występował w teatrze amatorskim – mówi reżyser. – Józef Rappaport napisał go jeszcze na początku zeszłego wieku, jednak opowiedziana przez niego historia do dzisiaj nie straciła na aktualności. Bardzo spodobała się, zarówno mnie, jak i aktorom, dlatego postanowiliśmy ją wystawić na tarnobrzeskiej scenie.

Jest to komedia obyczajowa, której akcja rozgrywa się w niewielkim miasteczku. Widzowie poznają jego mieszkańców, ich relacje, rozterki oraz plusy i minusy mieszkania w małej miejscowości. Będzie trochę zabawnych pomyłek, nie zabraknie wątku miłosnego.

W spektaklu wystąpią: Barbara Godzina, Magdalena Gleń, Iwona Cena, Agata Gorycka, Iwona Ćwik, Maria Brzeska, Justyna Uchańska, Janina Bańka, sufler – Joanna Tymuła.

Premiera odbędzie się na deskach Tarnobrzeskiego Domu Kultury w niedzielę 24 października o godz. 16.00. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują wejściówki, które można odbierać od wtorku w TDK-u. Organizatorzy proszą widzów o założenie maseczek i dezynfekcję dłoni.

Spektaklowi będzie towarzyszyć zbiórka na leczenie Leona Kuszaja, 3-letniego chłopca, który walczy z nowotworem. Pieniądze zostaną przeznaczone na specjalistyczną terapię w Stanach Zjednoczonych.

You May Also Like