Nadchodzi XLIII Barbórkowa Drama Teatralna

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprezentował program tegorocznej edycji Barbórkowej Dramy Teatralnej. W planie 4 spektakle w dniach od 25 listopada do 11 grudnia. Od 13 listopada rusza internetowa przedsprzedaż biletów.

XLIII BARBÓRKOWA DRAMA TEATRALNA

patronat:
Prezydent Miasta Tarnobrzega

25 listopada – 11 grudnia 2021 r.

PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW ON-LINE:

od 13 listopada 2021 r., od godz. 12.00 na stronie internetowej: KLIK

Wystarczy wybrać spektakl, miejsca, podać swoje dane i zapłacić kartą lub przelewem bankowym. Bilety na spektakle zakupione on-line należy samodzielnie wydrukować. W systemie sprzedaży biletów nie można dokonać rezerwacji, jak również nabyć biletu ze zniżką. W przypadku konieczności wystawienia faktury prosimy o kontakt telefoniczny.

PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW W KASIE:

od 15 listopada 2021 r., w Dziale Organizacji Imprez w dni powszednie z wyłączeniem sobót i niedziel w godz. 8.30 – 15.30.

Tarnobrzeski Dom Kultury nie prowadzi rezerwacji biletów dla grup zorganizowanych, zakładów pracy i osób indywidualnych.

Informacje: TDK – Dział Organizacji Imprez, tel. 15 822 21 10 wewn. 32.

SPEKTAKLE

LOTTO

Autor: Wasilij Sigariew
Tłumaczenie: Agnieszka Lubomira Piotrowska
Reżyseria: Maciej Wojtyszko
Opracowanie muzyczne: Dawid Gudejko
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Grażyna Gudejko
Premiera: 16 września 2021 r.

Obsada: Jowita Budnik, Joanna Kurowska, Natalia Rybicka, Robert Wabich, Radosław Pazura, Andrzej Popiel, Roman Bugaj.

Komedia rosyjskiego współczesnego dramatopisarza Wasilija Sigariewa bawi, ale też odsłania śmieszność ludzi którzy sądzą że stali się wybrańcami losu. Lotto jest błyskotliwą opowieścią o każdym kto wierzy, że uda mu się wygrać z losem. Czyli o każdym z nas. Kiedy uśmiecha się szczęście warto podzielić się tą wieścią z najbliższymi. A co jeśli szczęście przestaje się uśmiechać? Czy aby to, nie najbliżsi są winni? Halina i Mikołaj (Jowita Budnik i Radosław Pazura) zaprosili Edytę i Anatola (Joanna Kurowska i Andrzej Popiel) oraz Rudolfa i Olgę (Robert Wabich i Natalia Rybicka) właśnie w tym celu. Rozwój akcji każe zrewidować wszelkie dotychczasowe wyobrażenia i o szczęściu, i o przyjaciołach.

25 listopada 2021 r., godz. 16.30, 19.30

cena biletu: 100 zł

czas spektaklu: 120 minut, 1 przerwa

***

WIERUSZKA

Twoja wymarzona pomoc domowa

Autor i reżyseria: Marek Rębacz

Obsada: Tomasz Ciachorowski, Lech Dyblik, Paweł Burczyk, Klaudia Kuchtyk, Kinga Pędzińska, Żaneta Kurcewicówna

Najnowsza komedia Marka Rębacza, autora największych hitów teatralnych w Polsce. Janek (lekarz) i Adam (prawnik), są szwagrami. Jako dojrzali mężczyźni wiodą ustabilizowane życie rodzinne. I oto Adam, wracający z podróży służbowej na Ukrainę, zapowiada przyjazd poszukującej pracy dziewczyny (Wieruszki), która idealnie nadawać się będzie na pomoc domową. Obaj panowie, oczami wyobraźni, widzą już siebie siedzących w ogrodzie, z wykwintnymi drinkami w dłoniach i Wieruszkę usługującą im na każdym kroku. Rzeczywistość bywa czasem piękniejsza niż wyobrażenia – Wieruszka okazuje się dziewczyną o zjawiskowej urodzie. Role odwracają się i to obaj panowie nadskakują Wieruszce, wyręczając we wszystkich pracach domowych. Zakochują się w dziewczynie, rywalizują o jej względy, zwłaszcza, że ta okazuje się potomkinią kresowej arystokracji. Oczywiście żony Janka i Adama nie pozostają dłużne i również knują swoją intrygę. Dodatkowe zamieszanie wprowadza niechciany gość – wujek i opiekun Wieruszki.

28 listopada 2021 r., godz. 17.00, 19.30

cena biletu: 75 zł

czas spektaklu: 90 minut, 1 przerwa

***

NIEMY KELNER

Autor: Harold Pinter
Przekład: Adam Tarn
Reżyseria: Wojciech Malajkat
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Produkcja: G-INVEST Olaf Gruszka i Piotr Szwedes

Obsada: Piotr Szwedes, Mikołaj Roznerski

Kompania Teatralna zaprasza Państwa do pokoju w dziwnym hotelu z dwoma co najmniej dziwnymi gangsterami. Dzieło Harolda Pintera to sztuka z pogranicza kryminału i świata Georga Orwella, w którym rządzi Wielki Brat. Gangsterzy prowadzą błyskotliwe i zabawne dialogi, realizując jednocześnie polecenia i zamówienia. Między absurdem a rzeczywistością, śmiechem i tragedią jest bardzo cienka granica. Wszystko stoi tu na ostrzu noża, a właściwie u wylotu lufy.

6 grudnia 2021 r., godz. 17.30, 19.30

cena biletu: 80 zł

czas spektaklu: 70 minut

***

JUDY

Tekst i reżyseria: Sławomir Chwastowski
Scenografia: Witold Stefaniak
Kostiumy: David Zaleski, VarVara Frol
Obsada: Hanna Śleszyńska, Piotr Tołoczko

Znajdujemy się sam na sam z aktorką w jej garderobie. Przed nią koncert w Kopenhadze, jak się okaże ostatni, za kilka miesięcy zginie tragiczną śmiercią. Na scenie widzimy Judy Garland, bo o niej mowa, opowiadającą o swoim życiu, karierze, miłościach, wzlotach, upadkach, uzależnieniach, o bezwzględności producentów i największym szczęściu – narodzinach dzieci. Któż nie zna jej sławnej córki Lizy Minelli. Judy Garland to jedna z najlepszych aktorek filmowych w historii kina amerykańskiego, obdarzona wspaniałym głosem. Szokująca, zabawna i wzruszająca historia gwiazdy, którą podziwiały miliony. W rolę zachodniej gwiazdy wciela się ulubiona aktorka polskich widzów – Hanna Śleszyńska.

Opowieść porywa widzów.

“Od początku do końca z podziwem patrzę na kreację Hanny Śleszyńskiej, która szalenie sugestywnie i wiarygodnie wciela się w postać amerykańskiej artystki… Aktorka znów zachwyca wszechstronnością swojego talentu, komediowego, dramatycznego i wokalnego. W „Judy” jest i zabawnie, ale nie tylko. Są też chwile, kiedy na widowni panuje absolutna cisza. Jest magicznie, bo tylko w ten sposób można przekazać w teatrze całą prawdę o człowieku…”

Robert Trębicki – Teatr dla Wszystkich

11 grudnia 2021 r., godz. 18.00

cena biletu: 70 zł

czas spektaklu: 100 minut

***

XLIII Barbórkowej Dramie Teatralnej towarzyszy wystawa rysunku Magdaleny Stokłosy OSWAJANIE ŚWIATŁA.

You May Also Like