Kolejny konkurs Wygraj Sukces przeszedł do historii!

Zakończył się 26. Konkurs Piosenki Wygraj Sukces. Przez kilka miesięcy młodzi wykonawcy z różnych zakątków Polski walczyli o tytuł laureata największego polskiego festiwalu piosenki dziecięcej i młodzieżowej.

Do tegorocznego Konkursu Wygraj Sukces zgłosiło się 937 miłośników muzyki, którzy wzięli udział najpierw w kwalifikacjach wstępnych, które w tym roku odbyły się on-line, następnie w kwalifikacjach regionalnych, w 12 ośrodkach kultury w kraju. Spośród tej licznej grupy wyłoniono 88 uczestników, którzy wzięli udział w finale, w bieżącym roku odbył się on w dniach 12-13 listopada.

Poziom konkursu był bardzo wysoki a komisja artystyczna w składzie: dr Krzysztof Heering, Aneta Figiel, Michał Jurkiewicz, Rafał Szatan i Mariusz Ryś miała ciężkie zadanie. Po burzliwych naradach Grand Prix 26 Konkursu Piosenki Wygraj Sukces postanowiono przyznać Małgorzacie Sztanderze z Bytowskiego Centrum Kultury. Fundatorem nagrody głównej jest Prezydent Miasta Tarnobrzega Pan Dariusz Bożek, który objął patronat nad naszym festiwalem. Ponadto przyznano 12 nagród oraz 8 wyróżnień.

Podczas gali finałowej można było usłyszeć na żywo nie tylko piękne wykonania dzieci i młodzieży ale także mini recital w wykonaniu członków jury: Anety Figiel, Rafała Szatana Michała Jurkiewicza i Marcina Murawskiego, którzy swoim występem zaczarowali publiczność

Wygraj Sukces to rozpoznawalny, ogólnopolski festiwal, który przez ponad ćwierć wieku swojego istnienia, zdobył już wierne grono fanów, o czym świadczy coroczna ogromna liczba zgłoszeń. Dla niektórych festiwal stał się znakiem rozpoznawalnym Tarnobrzega.

Jak co roku, podczas finału naszego konkursu nie zabrakło wzruszeń, radości, spełnienia marzeń i dowodów przyjaźni, która przez lata uczestnictwa w konkursie zawiązała się między naszymi młodymi artystami, ich rodzinami i instruktorami. Część dzieci biorących udział w przesłuchaniach to już kolejne pokolenie festiwalowiczów.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom, opiekunom, Komisji artystycznej i widzom, zarówno tym zasiadającym na widowni TDK, jak i przed monitorami komputerów.

Do zobaczenia za rok!

Fot. Paweł Matyka

You May Also Like