Obrazy do biura – czy to dobry pomysł?

Aranżacja biura ma duże znaczenie nie tylko dla samopoczucia pracowników, lecz także dla ich efektywności. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób zwraca szczególną uwagę na wystrój w miejscu pracy. Jeżeli stoicie przed wyzwaniem, jakim jest pozbycie się nudy na ścianie w biurze – zostańcie z nami. Podpowiemy wam, dlaczego tak naprawdę warto zawiesić obrazy.

Aranżacja biura – jaka powinna być?

Biuro to miejsce, w którym spędzamy znaczną część dnia. Stąd też tak ważne jest odpowiednie podejście do aranżacji wnętrza… Każdy dekorator powie wam, iż biuro powinno zostać dostosowane do potrzeb pracowników, a jednocześnie być miejscem spokojnym i przytulnym. Nadmiar dodatków z pewnością tutaj się nie sprawdzi, i odwrotnie! Biuro powinno zostać urządzone zgodnie z zasadami feng shui, tym samym sprzyjać komfortowi osób w nim przebywających. Dlaczego o tym wspominamy? Coraz więcej pracodawców przykuwa uwagę do sposobu dekorowania ścian. Jedni wybiorą oryginalne fototapety, drudzy natomiast postawią na wyjątkowe obrazy. My pragniemy skupić się tym razem na tych drugich… Dlaczego obrazy ścienne powinny znaleźć się w każdym biurze?

Nuda na ścianie? Powiedz „nie”

Nuda na ścianie nigdy nie jest wskazana, zwłaszcza jeżeli mamy tutaj na myśli biuro. Obrazy stanowią zatem najlepszy, a zarazem stosunkowo tani sposób na pozbycie się jej! Choć wiele osób decyduje się na naklejenie fototapety czy stworzenie ściany w stylu urban jungle, oryginalne obrazy nadadzą wnętrzu zupełnie nowego charakteru. Co więcej, koszt zakupu oraz montażu będzie o wiele tańszy! W tym przypadku nie trzeba nawet wiercić dziurek w ścianie, by zawiesić wybraną grafikę. Wystarczy zaopatrzyć się w poziomicę, dwustronną taśmę klejącą i drugą parę rąk do pomocy. Nic trudnego! Obrazy pozwolą wam uzyskać niesamowity efekt w zaledwie kilka chwil. Czy możemy zatem chcieć czegoś więcej? Chyba nie! Problem może pojawić się w momencie, gdy rozpoczynamy poszukiwania idealnego obrazu… Jakie obrazy sprawdzą się najlepiej w biurze?

Obrazy do biura – jakie wybrać?

Każde biuro niezależnie od wielkości powinno zostać zaaranżowane ze smakiem tak, aby sprzyjało wykonywaniu codziennych obowiązków. Stojąc zatem przed wyzwaniem, jakim jest wybór obrazów do biura, warto postawić na jasne i stonowane kolory. Dobrze, aby znajdujące się na nich grafiki nawiązywały poniekąd do marki i wartości, jakie za nią stoją. Jeśli w logo dominuje czerwień czy błękit, niech nie zabraknie ich również tam. Dodatkowo możecie również pomyśleć o motywach florystycznych lub zdjęciach miast. Wkomponują się idealnie w każdą przestrzeń biurową, nadając jej jednocześnie głębi i tajemniczości.  Zwróćcie oczywiście uwagę na charakter waszej branży. Inne rozwiązanie sprawdzi się w agencji kreatywnej, a jeszcze inne w biurze nieruchomości. Tak niewiele trzeba, aby uzyskać ciekawą aranżację wnętrza… 

Obrazy w biurze a klienci

Decydując się na konkretną stylistykę w biurze, warto popatrzeć na kwestię aranżacji nieco szerzej. Co mamy na myśli? Otóż zawieszenie obrazów w biurze to nie tylko dobry sposób, by skutecznie wpłynąć na ogólne samopoczucie i wydajność pracowników, a także zwiększyć zaufanie wśród waszych klientów. Pierwsze wrażenie w biznesie jest zawsze najważniejsze, a biuro stanowi miejsce, które niejednokrotnie zobaczą również potencjalni kontrahenci. Dobrze dopasowana, a zarazem przemyślana stylistyka może mieć znaczenie dla ich ostatecznej decyzji. Właśnie takie detale często budują najlepsze relacje biznesowe! Zadbajcie o nawet najmniejszy szczegół i pokażcie swoim klientom, co jest dla was tak naprawdę ważne. Odpowiednio zaplanowany wystrój wnętrza będzie również pracował na wizerunek waszej marki i budowanie świadomości wśród potencjalnych odbiorców.

Pusta ściana niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem, lecz o tym przekonywać was chyba nie musimy, nieprawdaż? Zadbajcie o aranżację w biurze, a z czasem zauważycie niesamowite rezultaty!

Artykuł partnera