Tarnobrzeg dołączył do programu Green City InPostu

W ramach programu „Green City” po 16 największych polskich miastach InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie nawiązuje współpracę z miastami średniej wielkości. Kolejnym partnerem został Tarnobrzeg. Przez oferowanie mieszkańcom nowoczesnych usług i ekologicznej sieci Paczkomatów® oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu, program wspiera rozwój miast zgodnie z ideą „Smart City”.

Program „Green City” jest częścią długofalowej strategii InPost, która obejmuje szeroki zakres inicjatyw ekologicznych między innymi sukcesywną wymianę w Miastach Partnerskich floty dostawczej na samochody elektryczne. W Program wpisane są również przedsięwzięcia takie, jak zainstalowanie czujników powietrza, nasadzenie roślinności oczyszczającej powietrze a także wykorzystanie innowacyjnej kostki antysmogowej do brukowania podłoża przy nowo instalowanych Paczkomatach®.

Cieszymy się, że Tarnobrzeg został partnerem Programu „Green City”. Naszą wizję rozwoju InPostu i wspólnych działań z miastem opieramy na poprawie jakości życia lokalnej społeczności. Chcemy pracować na rzecz mieszkańców, zapewniając im coraz lepsze i wygodniejsze usługi, ale również dbając o środowisko. W tym obszarze kluczowa jest dla nas współpraca z samorządem wyjaśnia Michał Lis, Dyrektor sprzedaży krajowej InPost.

Cieszę się, że dołączamy do tych polskich miast, które chcą być „smart city”. Idea „smart city” zakłada przeobrażanie naszych miast w bardziej przyjazne dla mieszkańców, otwarte na nowe technologie, a jednocześnie przyjazne środowisku. Za tym programem idą bowiem konkretne działania mające na celu ochronę klimatu, poprawę jakości powietrza. To między innymi niskoemisyjny, elektryczny transport, a także wiele innych działań wspierających ograniczanie emisji CO₂. Tylko tyle, a może aż tyle. Długofalowe korzyści z wykorzystania tej koncepcji to przecież poprawa nie tylko jakości życia, ale przede wszystkim zdrowia mieszkańców – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Oprócz Tarnobrzegu w Programie „Green City” są już Kraków, Łódź, Częstochowa, Kielce, Wałbrzych, Zielona Góra, Sopot, Rybnik, Rzeszów, Białystok, Bobrowniki, Chełm, Rzeszów, Gorzów Wielkopolski, Bytom, Wrocław.

15 grudnia do Programu „Green City” dołączą również Pabianice, Nowy Sącz oraz Konin.

Info: InPost

You May Also Like