Cenna inicjatywa Tarnobrzeskiej Rady Kobiet

Wcześniej było jak było, a teraz kolejny raz muszę Tarnobrzeską Radę Kobiet pochwalić. W piśmie do Prezydenta Tarnobrzega reprezentantki tarnobrzeskich pań zwróciły uwagę na dostępność (a raczej na niedostępność) w szkołach podstawowych materiałów higienicznych dla kobiet, konkretnie podpasek, wkładek czy tamponów.

Nie jest to kolejny pomysł jak można wydać miejskie pieniądze, bo panie postarały się już częściowo o sponsora i partnera akcji. O dziwo problem pojawił się na innym szczeblu, czyli w konkretnych szkołach, którym zaproponowano pomoc – jedna placówka odmówiła współpracy, inna udostępnia środki higieniczne tylko u szkolnej higienistki.

W każdym razie, wydaje się, że tym razem jest wszystko co trzeba: mamy pozytywną akcję rozwiązującą jakiś lokalny problem, mamy doradzanie prezydentowi, mamy w końcu własne starania jak ten problem rozwiązać. Może tylko nie bardzo rozumiem, jak w przypadku osób objętych programem 500+ można mówić o „ubóstwie menstruacyjnym”. Raczej jest to kwestia decyzji i priorytetów niż braku środków na podstawowe materiały higieniczne.

Pismo TRK poniżej.

You May Also Like