Koncert Noworoczny „Muzyka z czterech stron świata”

Karnawałowa podróż muzyczna północ-południe, wschód-zachód to przebojowy program muzyki operowej, operetkowej i rozrywkowej z różnych stron świata! 2 stycznia 2022 r (niedziela ) godz. 18.00.

W programie koncertu spotkają się cztery różne żywioły muzyczne. Zapraszamy na mroźną, surową północ Europy, odmalowaną w skandynawskiej muzyce scenicznej Edvarda Griega i tradycyjnej fińskiej „Polki Ewy”!. Wprost z północy przeniesiemy Państwa na gorące, żywiołowe, pulsujące tanecznymi rytmami południe Europy. Złote lata włoskiego bel canta przypomną komediowe, żartobliwe sceny z oper Gioacchino Rossiniego („Kopciuszek”), zaś nieposkromiony hiszpański charakter zagości w scenach z opery „Carmen” Georgesa Bizeta (m.in. toast Torreadora i habanera Carmen). Europejskie tradycje operetkowe przywołamy we fragmentach “Księżniczki czardasza” i “Zemsty nietoperza”. Drugą część koncertu wypełni konfrontacja nasyconej uczuciowością muzyki rosyjskiej z przebojowym amerykańskim, rewiowym show prosto z Broadway’u. Usłyszą Państwo sceny zbiorowe z oper Aleksandra Borodina („Tańce połowieckie” z opery „Kniaź Igor”), Piotra Czajkowskiego (scena na balu z opery „Eugeniusz Oniegin”) i Sergiusza Rachmaninowa (chór z opery „Aleko”), a na finał standardy jazzowe George’a Gershwina oraz ulubione przeboje amerykańskie.   

Serdecznie zapraszamy w tę niepowtarzalną muzyczną podróż na cztery strony świata! Program pochodzi z debiutanckiej płyty zespołu! 

Grupa Sonori Ensemble ma na swoim koncie około 500 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury Polsce i za granicą (Austria, Niemcy, Włochy, Słowacja). Do ważniejszych osiągnięć należą: występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści koncertowali m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori, koncert w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavantich” w Jarosławiu, spektakl „Mozartiada” podczas festiwalu Drama Teatralna w Tarnobrzegu.  Więcej informacji o zespole na stronie: www.sonori.pl

Grupa Sonori Ensemble wystąpi z towarzyszeniem Kwartetu Smyczkowego „Pakamera”

Bilety w cenie 60 zł do nabycia:
– on- line na stronie www. https://tdk.biletpro24.pl
– w kasie TDK w dniach 14-16 grudnia w godz. 8.30-15.30, 17 grudnia w godz. 13.00-18.00,

20 grudnia w godz. 13.00-18.00, 21-22 grudnia w godz. 10.00-16.00, 27-31 grudnia 8.30-15.30, 2 stycznia w godz. 17.00-18.00

Obowiązuje limit 30% miejsc w sali. Ponad ten limit bilety mogą zakupić wyłącznie osoby posiadające paszport covidowy. Sprzedaż taka odbywa się wyłącznie w kasie TDK. Przed wejściem na koncert prosimy o okazanie paszportu covidowego. W przypadku braku wolnych miejsc przy zakupie online zapraszamy do kontaktu z kasą. Prosimy również o wcześniejsze kupno biletów, by ograniczyć kolejki w kasie przed koncertem.

You May Also Like