Śpiewajmy kolędy i pastorałki – TDK ogłasza konkurs

Po rocznej przerwie w TDK-u ponownie odbędzie się konkurs kolęd i pastorałek, tym razem dla wokalistów i zespołów, a także dorosłych. Do połowy stycznia można przesyłać zgłoszenia.

Konkurs organizowany jest od wielu lat i co roku cieszy się dużą popularnością. Tym razem odbędzie się w nieco zmienionej formie. Oprócz tradycyjnej dziecięcej i młodzieżowej, pojawiła się także kategoria dla dorosłych. Ponadto w tym roku będą mogli zaprezentować swoje umiejętności nie tylko soliści i zespoły wokalne, ale także zespoły wokalno-instrumentalne.

Konkurs ma zasięg powiatowy. Każdy z wykonawców powinien zaprezentować jedną wybraną kolędę lub pastorałkę. Mogą to być utwory znane i popularne, ale także kompozycje własne nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia. Organizatorzy zastrzegają, że nie powinny to być utwory o tematyce zimowej. Celem konkursu bowiem jest pielęgnowanie tradycji kolędowania oraz zachęcenie wykonawców do opracowania własnych, współczesnych interpretacji kolęd.

Zgłoszenia należy przesyłać do 14 stycznia 2022. Finał odbędzie się 22 i 23 stycznia w sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Plany te mogą się zmienić w zależności od sytuacji epidemicznej.

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania na stronie www.tdk.tarnobrzeg.pl.

You May Also Like