Jak dbać o czystość w samochodzie?

Pielęgnacja zewnętrznej części samochodu może być proste. Można je umyć, ale jeśli chodzi o czyszczenie wnętrza trzeba włożyć sporo wysiłku i uporządkować wszystkie rzeczy. Oto niektóre metody i przedmioty do czyszczenia i pielęgnacji wnętrza samochodu:

Skrobaczka do szyb:

Najlepsze skrobaczki do lodu to plastikowe skrobaczki z miękką szczotką. Plastikowa skrobaczka nie uszkodzi twojego pojazdu, tak jak w przypadku improwizowanej skrobaczki.

Ircha:

Osusz swój pojazd z łatwością wykorzystując irchę. Choć sucha ircha może być twarda to ponowne zwilżenie przywróci jej miękkość.

Ściereczki z mikrofibry:

Namocz nową ściereczkę z mikrofibry w czystej wodzie i wyciśnij ją. Wilgotna ściereczka pozwoli jednocześnie usunąć brud i odprowadzić wodę.

Zdjęcie z www.czesciauto24.pl

Gąbka do mycia:

W niektórych sytuacjach gąbka może być użyta do czyszczenia pojazdu, ale musisz być ostrożny, ponieważ może ona spowodować zarysowania na twoim pojeździe.

Szczotki do czyszczenia:

Podczas czyszczenia pojazdu w ramach pielęgnacji najlepiej jest myć go ręcznie za pomocą rękawicy, a nie przy użyciu szczotki.

Myjka ciśnieniowa:

Za pomocą myjki ciśnieniowej należy spłukać samochód i nanieść na niego środek czyszczący (zwykle ciemną końcówką).
Pozwól, aby środek czyszczący pozostał na pojeździe przez 3-5 minut. Aby usunąć zabrudzenia, użyj szczotki samochodowej.

Poniżej znajdują się sposoby Jak utrzymać samochód w czystości:

Trzymaj chusteczki w pojeździe:

Niezależnie od tego, czy masz dzieci, czy nie, chusteczki będą przydatne dla każdego właściciela pojazdu. Są one doskonałe do sprzątania rozlanych płynów, czyszczenia brudnych rąk i są szybką metodą na doprowadzenie do perfekcji wewnętrznych plastików i twardych powierzchni w Twoim pojeździe.

Uporządkuj schowek:

Uporządkowanie rzeczy spowoduje, że zorganizujesz swoją przestrzeń! Powinnaś wprowadzić odpowiednie zarządzanie przestrzenią.

Utrzymuj uchwyty na kubki w czystości:

Badania pokazują, że uchwyty na kubki są miejscem, w którym mogą znajdować się bakterie. Przyczynia się do tego fakt, że są one trudne do czyszczenia. Jednym z dobrze znanych sposobów czyszczenia jest użycie kubka podróżnego, na którego podstawę nałożona jest stara skarpeta. Następnie należy spryskać go płynem do mycia okien.

Zabezpiecz siedzenia i uporządkuj swoje rzeczy:

W przypadku, gdy kiedykolwiek wiozłeś z dziećmi na tylnej kanapie swojego samochodu, to wiesz, jak bardzo tył przednich foteli może być narażony na zanieczyszczenia. Rozważ zakup pokrowca, który zakryje Twoje przednie siedzenie i ochroni je przed zabrudzeniami. Łatwiej wyczyścić pokrowiec niż fotel.

Załóż pojemnik na odpady:

Jak radzisz sobie ze śmieciami, kiedy jesteś w samochodzie? Często lądują one w bagażniku lub są upychane w drzwiach pojazdu. Dlatego może warto mieć w samochodzie coś, co posłuży jako mały pojemnik na śmieci?

Odświeżacz powietrza:

Niedocenianą metodą na utrzymanie świeżości i czystości w Twoim aucie jest użycie odświeżacza powietrza.

Materiał partnera