Wsparcie dla tarnobrzeskich strażaków

Dwa nowe auta i sprzęt ratowniczy o łącznej wartości ponad 420 tysięcy złotych przekazano strażakom z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. Zakup sfinansowano z kilku źródeł. Swój udział w doposażeniu druhów miało także Miasto Tarnobrzeg.

W uroczystym przekazaniu samochodów i sprzętu uczestniczyli między innymi poseł Zbigniew Chmielowiec, Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP nadbrygadier Andrzej Babiec, prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł.

– Wszystkim strażakom, zarówno z Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczych Straży Pożarnych, należą się ogromne podziękowania. Zawsze jesteście na posterunku, walczycie z ogniem, walczycie z wodą, walczycie z covidem. Te podziękowania przekazuję w imieniu wszystkich mieszkańców – mówił Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Nie tylko podziękowania władze miasta przekazały strażakom. Miasto Tarnobrzeg współfinansowało zakup pięcioosobowego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego z napędem na cztery koła marki Mitsubishi, który uroczyście przekazano druhom z Tarnobrzega oraz Nowej Dęby w użytkowanie. Koszt zakupu auta w wysokości 154 tysiące złotych pokryto z budżetów Miasta Tarnobrzega oraz Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu, po 50 tysięcy złotych, oraz z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie, 54 tysiące złotych.

Z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 dla tarnobrzeskich strażaków pozyskano także lekki, pięciodrzwiowy samochód zaopatrzeniowy Renault Master o ładowności ponad 1000 kilogramów o wartości blisko 160 tysięcy złotych, namiot pneumatyczny z oświetleniem i sprężarką powietrza, dwie myjki ciśnieniowe, sześć masek ochrony dróg oddechowych oraz siedem kompletów trzyczęściowych ubrań specjalnych.

Info/fot. UM

You May Also Like