Mażoretki czekają na ciebie – nowy nabór w TDK-u

Widowiskowe tańce, przepiękne stroje, praca pod okiem jednej z najlepszych instruktorek w kraju. Tarnobrzeski Dom Kultury rozpoczyna drugi nabór do zespołu mażoretek. Tarnobrzeski Dom Kultury wkrótce rozpoczyna drugi semestr zajęć artystycznych. W bogatej ofercie można znaleźć także zajęcia mażoretkowe. Właśnie rozpoczyna się nowy nabór dla dziewczynek, które chciałyby dołączyć do zespołu, kręcić batronem i wywijać pomponami.

Kto to jest mażoretka?

Historia mażoretek liczy już ponad dwieście lat i wywodzi się z Francji. Sama nazwa mażoretki to wyraz zapożyczony z języka francuskiego majorette, co znaczy – majorki. Mażoretki bowiem to tancerki ubrane w paradne stroje zawierające elementy umundurowania, ale nie tylko. Bardzo często zespoły mażoretkowe towarzyszą orkiestrom dętym podczas parad, marszów i pochodów, ale także budują własną pozycję jako niezależne grupy. Dziewczyny biorą udział w zawodach o zasięgu regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Prezentują także swoje umiejętności na koncertach i pokazach.

Jak można zostać mażoretką?

Wystarczy zgłosić się na zajęcia prowadzone przez Tarnobrzeski Dom Kultury. Warsztaty mażoretkowe przeznaczone są dla dziewczynek już w wieku przedszkolnym. Na początek w programie zajęć jest sporo rytmiki, stopniowo dzieci uczą się pracy z rekwizytem i układów choreograficznych z elementami akrobatyki i gimnastyki. Jest bardzo widowiskowy! Dziewczynki są ubrane w przepiękne stroje, ponadto same układy oraz żonglerka pałeczką, czy pomponami zachwyca widownię.

Dlaczego warto?

Taniec mażoretkowy kształci w uczestniczkach poczucie rytmu, koordynację ruchową. Pozwala także otworzyć się, rozwinąć indywidualne talenty. Tancerki uczą się pracy w grupie, odpowiedzialności za siebie nawzajem, a także dzięki występom potrafią radzić sobie ze stresem. Przede wszystkim jednak taniec mażoretkowy to świetna zabawa, możliwość poznania rówieśniczek, ciekawe warsztaty, a w przyszłości szansa na wyjazdy na mistrzostwa oraz medale.

Jak się zgłosić?

To bardzo proste. Wystarczy zadzwonić do Tarnobrzeskiego Domu Kultury, tel.: 15 822 74 97 lub od razu przyjść na zajęcia, które odbywają się w sali nr 123 w MOSiR-ze w każdą środę. Zapisujemy dzieci już od 4 lat. Istnieje możliwość wypożyczenia pałeczki.

Dokumenty rekrutacyjne można znaleźć na stronie internetowej TDK:
https://tdk.tarnobrzeg.pl/wp/2021/09/13/zajecia-artystyczne-dokumenty-rekrutacyjne-do-pobrania/

Zajęcia prowadzi znakomita trenerka i instruktorka, autorka mistrzowskich choreografii, licencjonowana sędzia federacji IAM i wielka pasjonatka tańca Małgorzata Gronek.

You May Also Like