Bajki dla… spektakl teatru OKNA

Już w czwartek w TDK-u będzie można zobaczyć spektakl młodzieżowego Teatru OKNA z MDK-u w Stalowej Woli pt. „Bajki dla…”.

Pokaz odbędzie się w ramach Dni Teatru, które rozpoczęły się w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Jak piszą jego twórcy „Bajki dla…” to próba przełożenia na scenę „nieteatralnych” tekstów mistrza języka polskiego – Pana Omara Sangare. W formie miniatur scenicznych podejmujemy się poszukiwania postaci, sytuacji, zdarzeń – często będących zaskoczeniem dla nas samych. Młodzi aktorzy zapraszają widzów do świata wykreowanego przez wyobraźnię, lęki i dziwny czas pandemii…

Występują:
Alicja Gargaś, Katarzyna Janocha, Alicja Myśliwiec, Jarosław Mastalerczyk

Animacja:
Grzegorz Prokop

O zespole:

Teatr Okna, przy Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli, założony przez stalowowolskiego teatrologa Marka Konrada Woynarowskiego. W 1982 roku Marek Woynarowski założył Teatr Dzieci “Srebrzynek”, którego był reżyserem i opiekunem, a współtwórcami byli dzieci i młodzież. Wystawiane spektakle były laureatami Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych w Rzeszowie (1983, 1984, 1988, 1989). Najważniejsze dokonania to widowiska: “Fikander”, oraz “Malowana Królowa”, i “Błyszczący Kulczyk” za które przyznano pierwszą nagrodę na Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Rzeszowie.
W 1990 roku z wychowanków tego teatru oraz uczestników corocznie prowadzonych warsztatów integracyjno-teatralnych stworzył młodzieżowy teatr “Okna”. Teatr ten przez kilka sezonów występował pod różnymi nazwami: “Grupa Bananowy Demaskator”, “Grupa Wątpię”, “Grubppa Kontakt Niemożliwy”. W spektaklach jako aktorzy grali uczniowie szkół średnich Stalowej Woli. Przez lata istnienia teatr przeszedł sporą ewolucję. Początkowo gra odbywała się bez słów bazując na ruchu, dźwięku i obrazie. Później doszła dramaturgia i słowa, a następnie warstwa muzyczna i musicalowa. Od 2018 r. Teatr prowadzi Grzegorz Prokop.

Wstęp na spektakl jest wolny.

Pełny program Dni Teatru można znaleźć na stronie Tarnobrzeskiego Domu Kultury www.tdk.tarnobrzeg.pl.

Fot. Archiwum MDK Stalowa Wola

You May Also Like