3 medale zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg w Hiszpanii

W międzynarodowym turnieju ITTF Costa Brava Spanish Para Open 2022, który był kwalifikacjami do Mistrzostw Świata uczestniczyła Reprezentacja Polski z dwójką zawodników na co dzień reprezentująca IKS JEZIORO Tarnobrzeg Paweł Włodyka i Maciej Nalepka.
Maciej z zawodów przywozi dwa medale (srebrny w singlu i brązowy w deblu), Paweł (brązowy w singlu i 5-8 miejsce w deblu). Reprezentacja Polski wygrywa klasyfikacje medalową w Hiszpanii w Platja D’aro zdobywając 18 medali (5 złotych, 8 srebrnych i 5 brązowych)

Maciej Nalepka w klasie 3 wózki w turnieju singlowym w fazie grupowej rozegrał trzy świetne, zwycięskie pojedynki. Zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg rozstawiony z nr 2 pokonał 3:1 Hiszpana Iker Gonzalez, po 3:0 Słoweńca Bojan Lukezic i Amerykanina Zachary Wentz.
W ćwierćfinale miał wolny los a w półfinale 3:1 pokonał Czecha Petr Svatos. W finałowym meczu przegrał 0:3 z Amerykaninem Jenson Van Emburgh.

W turnieju deblowym wraz z Rafałem Lisem po 3:0 pokonali debel Suleyman Vural Turcja/ Caleb Crowden Benjamin Australia oraz debel Colin Judge Irlandia/ Gerardus Van Grunsven Holandia.
W ćwierćfinale mieli wolny los a w półfinale przegrali nieoczekiwanie 3:1 z deblem amerykańskim Ahad Bakhshaei Sarand / Jenson Van Emburgh kończąc zawody z brązowym medalem.

Paweł Włodyka w klasie 10 zmierzył się z zajmującym trzecie miejsce w rankingu światowym Francuzem Mateo Boheas i przegrał 0:3.
Następnie po wspaniałej walce z ósmym na świecie Hiszpanem z Jose Manuelem Ruizem Reyesem i zwycięstwie 3:1 zapewnił sobie awans do rundy pucharowej.
W półfinale przegrał 0:3 z kolegą z reprezentacji z Igorem Misztalem o wejście do finału turnieju, zdobywając tym samym brązowy medal.

W turnieju deblowym Paweł Włodyka i Michał Deigsler w grupie przegrali 0:3 z Francuzami Thomas Bouvais / Mateo Boheas, pokonali 3:0 debel Lennard Properjohn Australia / Mirko Bruschi Włochy oraz 3:1 debel z Niderlandów Bart Van Der Zanden / Andrianus Johannes Van Amerongen.
W półfinale przegrali 1:3 z kolegami z reprezentacji z Igorem Misztalem i Piotrem Grudniem i zajęli 5-8 miejsce.
Brawo i gratulacje dla Macieja i Pawła za świetny występ w Hiszpanii i zapraszamy na Drużynowe Mistrzostwo Polski do Tarnobrzega w dniach 22-24 kwietnia