Wernisaż wystawy dorobku Gabrieli Cichowskiej „Z tęsknoty za dzieciństwem”

Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega zaprasza na wernisaż wystawy Gabrieli Cichowskiej pt. „Z tęsknoty za dzieciństwem„.
Niedziela, 3 kwietnia 2022 r. godz. 17.00, Zamek Tarnowskich w Dzikowie / Tarnobrzegu, ul. Sandomierska 27.

Gabriela Cichowska urodzona w Rzeszowie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im Jana Matejki w Krakowie. Dyplom w 2011 r. w Pracowni Technik Druku Wklęsłego prof. Stanisława Wejmana. Studiowała rysunek w pracowni prof. Włodzimierza Kotkowskiego oraz malarstwo w pracowni prof. Stanisława Tabisza. Osiąga sukcesy za granicą i w kraju w grafice artystycznej, malarstwie, rysunku oraz ilustracji książkowej. Uczestniczy w ogólnopolskich i międzynarodowych plenerach malarskich, wystawach i konkursach.

Jest laureatką kilkunastu grand prix, nagród i wyróżnień w kraju i za granicą. Opera Prima Bolonia – Włochy. I nagroda za debiut na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii – Włochy. BOLOGNA CHILDREN’S BOOK FAIR. I Nagroda w XVI Ogólnopolskim Konkursie Sztuki im. Vincenta van Gogha. Wyróżnienie w Biennale Internacional Ilustrarte Barreiro – Portugalia. Udział w wystawie „Und die Tiere kamen zu zweit” – Józef Wilkoń i dzisiejsi ilustratorzy polscy – Międzynarodowa Biblioteka Młodzieży – Monachium. W 2021 roku w Ogólnopolskim Biennale Sztuki – 46. SALON ZIMOWY otrzymała Grand Prix, nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego. W tym samym roku obroniła doktorat. Pracuje w ASP w Łodzi.

Info: MHMT

You May Also Like