Aplikacja do sprawdzania nieznanych numerów

Na rynku jest mnóstwo aplikacji, które ułatwiają nam codzienne życie. Można z aplikacją ćwiczyć, liczyć kalorie, pilnować picia wody, rzucać palenie, czytać, pisać ze znajomymi zza granicy bez kosztów, nakładać filtry na zdjęcia, dzielić się wycinkami swojego życia w mediach społecznościowych takich jak np. Instagram. Aplikacje są nam potrzebne do wszystkiego. Pozwalają na kontrolowanie obszarów życia, na których nam zależy. Ale czy kontrolujecie to, kto do was dzwoni? Czy może jednak jesteście z tych, którzy odbierają wszystko, jak leci, a później denerwują się, że musieli znowu rozmawiać z telemarketerem? I na to znajdzie się rozwiązanie w postaci prostej i skutecznej aplikacji.

Aplikacja do sprawdzania nieznanych numerów – jak działa? 

Aplikacje faktycznie ułatwiają nam życie – pozwalają na kontrolę wszystkich naszych obszarów. Od picia wody aż po walczenie z uzależnieniami. Dzięki aplikacjom takim jak gry – mamy co robić w poczekalni u lekarza, w kolejce w urzędzie czy w pociągu, w drodze do szkoły czy pracy. To aplikacje pozwalają nam słuchać muzyki, oglądać filmy, czatować ze znajomymi. Dlatego nie inaczej może być w przypadku nieznanych numerów. Również w tej kwestii można zdać się całkowicie na prostą, intuicyjną aplikację, która pozwoli na odsianie lepszych numerów od tych gorszych. 

Pewnie zastanawiacie się, jak mogłoby to działać. A to bardzo proste. Pierwszym krokiem, który musicie wykonać wy, jest zainstalowanie aplikacji kto dzwoni z Google Play (aplikacja dostępna jest na telefony z Androidem 7.0 i nowsze). Później musicie ją poznać, a nawet możecie skonfigurować całkowicie pod siebie. Później wystarczy czekać na połączenie z nieznanego numeru, aby aplikacja mogła się wykazać. A jak to robi? Kiedy dzwoni ktoś, kogo numeru nie mamy zapisanego w pamięci telefonu, aplikacja pokazuje etykietkę, jakiego rodzaju jest to numer – czy niebezpieczny, czy to fotowoltaika, czy to numer prywatny, firma i tak dalej. Na tej podstawie my możemy podjąć decyzję o tym, czy chcemy to połączenie odebrać, czy jednak lepiej byłoby je odrzucić. Jeśli zdecydujemy się na korzystanie z aplikacji w wersji poszerzonej – możemy sami sobie skonfigurować ustawienia i ustawić filtry. Co nam to daje? Niektóre połączenia, których wyjątkowo nie chcemy, będą od razu blokowane, nawet do nas nie dochodząc np. nie chcemy, aby wyświetlały się połączenia od telemarketerów dzwoniących w sprawie fotowoltaiki. 

Dla tych, którzy nie mają Androida 

Jeśli jesteście osobami, które korzystają z innego systemu – nie szkodzi. Możecie sprawdzić kto do was dzwoni za pomocą strony internetowej np. https://infonumer.pl, na której znajdziecie te same informacje, które dostają osoby korzystające z aplikacji. Fakt, nie będziecie mogli spersonalizować jej pod siebie, ale zawsze będziecie bezpieczniejsi, gdyby chciał się do was dodzwonić nieznany i niebezpieczny numer. 

Artykuł partnera