Warsztaty psychologiczne z okazji Dnia Matki

Grupa psychologów tworzących Pracownię Psychologiczną w Tarnobrzegu organizuje z okazji Dnia Mamy bezpłatne warsztaty. Organizatorzy chcą wesprzeć Mamy z Tarnobrzega i okolic, wiedząc jak trudne i przytłaczające bywa macierzyństwo.

Zdajemy sobie sprawę, że kobiety w natłoku obowiązków, codziennych trudności zapominają o sobie i swoich potrzebach. Zapominają jak ważne są dla innych i jak ważne powinny być dla samych siebie. Chcemy zwrócić uwagę, że mama, która stara się, i zapewne w oczach dziecka, jest superbohaterką, też potrzebuje odpoczynku i chwili dla siebie. Na warsztatach wyposażymy uczestniczki w narzędzia, umiejętności, które pomogą im dbać o siebie, rozpoznawać swoje potrzeby, a nawet stać się dla siebie samej przyjaciółką – informuje Pracownia Psychologiczna Przestrzeń Zmiany.
– Chcemy, aby Mamy dały sobie prawo do bycia zmęczoną, smutną, przytłoczoną. Pragniemy przełamać stereotyp kobiety, która jest idealna mamą, super kochanką, wzorową gospodynią. Dzień Mamy w tym roku to dzień, w którym chcemy sprawić, że mamy poznają lepiej siebie i uwierzą że to co czują, co myślą czy potrzebują jest WAŻNE. Rola Matki jest bardzo istotna w życiu każdej kobiety, wiążę się z cudownymi przeżyciami, ale i mnóstwem oczekiwań wobec siebie. Warsztat pomoże zrozumieć i zaakceptować trudności występujące na drodze macierzyństwa. Trudności, które czasem trzeba pokonać, czasem ominąć, a zdarza się, że i odpuścić. Powiemy, dlaczego niezwykle  ważne jest, aby Mamy nie zapomniały o sobie, i znalazły czas dla siebie.

Warsztat jest dla wszystkich Mam, bez względu na wiek, które czują, że brakuje im czasu dla siebie, czują się przemęczone i chcą coś zmienić w życiu, ale nie wiedzą jak zacząć.  Na warsztacie przyjrzą się sobie, poznają swoje możliwości, dowiedzą się jak zmienić stare przyzwyczajenia i w natłoku obowiązków wygospodarować czas tylko dla siebie.

Wspólny czas spędzony w bezpiecznej przestrzeni warsztatu, ma być poświęcony rozmowie, doświadczeniom, nauce i staraniu by być dla siebie dobrą.

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/543948947035158

You May Also Like