Misje z okazji 100-lecia parafii Wniebowzięcia N.M.P.

Z okazji zbliżającego się 100-lecia parafi Wniebowzięcia NMP dominikanie organizują Misje Święte. Do roku 1922 kościołem parafialnym dla Tarnobrzega była świątynia p.w. św. Marii Magdaleny na os. Miechocin. Szczegółowy program i informacja od głoszącego poniżej.

ZAUFAJ JEZUSOWI!
Pozdrawiam Was serdecznie!

Będę razem z kilkoma osobami świeckimi, na zaproszenie Ojca Proboszcza, prowadził misje ewangelizacyjne w Waszej parafii w dniach 14(15) – 20 maja 2022 roku. Będzie to czas głoszenia Ewangelii, dzielenia się wiarą, stawiania pytań. Ten czas przeżyjmy pod hasłem Zaufaj Jezusowi. Potrzebujemy doświadczyć mocy Ewangelii i spotkać na nowo Jezusa, który jest z nami i zbawia nas. Jednocześnie chcę dzielić się doświadczeniem miłosierdzia i mówić o nim w imieniu papieża Franciszka. Ustanowił mnie bowiem misjonarzem miłosierdzia, by być jego głosem zwłaszcza w trudnych ludzkich sytuacjach. Jeśli ktoś potrzebuje rozmowy, modlitwy indywidualnej lub spowiedzi obejmującej trudne sprawy to serdecznie zapraszam. Znakiem tego posługiwania jest prawo rozgrzeszania z grzechów zarezerwowanych Stolicy Apostolskiej.

To zaproszenie jest skierowane do praktykujących i niepraktykujących, do wierzących i niewierzących, do zaangażowanych w życie Kościoła i do tych, którzy mają problem z Kościołem, parafią, religią. Każdy jest zaproszony i oczekiwany. Pan Bóg jest dla wszystkich, zdrowych i chorych, pobożnych i dotąd mało religijnych. Jezus jest dla Ciebie.

W programie znajdują się: msze święte, ciekawe tematy każdego dnia, spotkania stanowe, okazja do modlitwy i rozmowy.
Proszę Was o modlitwę za misje. Zapraszajcie też do udziału Waszych sąsiadów, przyjaciół. Mówcie o rekolekcjach, byśmy w licznym gronie przeżyli czas nawrócenia i doświadczenia Boga, który żyje i zmienia nasze życie.
Przyjdź, zobacz, pobądź z nami.

Wasz Brat – ks. dr Przemysław Sawa
(Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego)

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/572110480793557/

You May Also Like