Starocie w modzie – wkrótce kolejny Pchli Targ w Tarnobrzegu

Coraz większą popularnością cieszy się Tarnobrzeski Pchli Targ. Po raz kolejny odbędzie się już w niedzielę 29 maja.

Kolejne edycje przyciągają tłumy koneserów rzeczy z duszą, zarówno sprzedawców, jak i kupujących. Wielu odwiedzających traktuje to niedzielne południe na targu jako okazję do spaceru, czy spotkania ze znajomymi. Relacja z kwietniowego targu znalazła się nawet na vlogu Jacob July Metal Detecting. Można zobaczyć, jak uczestnicy – ojciec z synem – przygotowują swoje skarby do sprzedaży, rozmawiają z kupującymi, opowiadają o atmosferze i swoich towarach.

Nawiązały się już fajne relacje między stałymi bywalcami. Po każdym targu dostajemy pytania, kiedy będzie następnymówi Justyna Uchańska, współorganizatorka wydarzenia. – Zachęcamy do przyjścia tutaj, bo atmosfera jest bardzo przyjazna. Wiele osób chwali się swoimi niezwykłymi zdobyczami – przepięknymi zastawami stołowymi, nietypowymi kłódkami, czy dawnymi narzędziami lekarskimi, rzadkimi edycjami płyt, czy kaset.

Niedawno w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyła się Czadowa Giełda – młodsza siostra Pchlego Targu, która wyspecjalizowała się w kierunku muzyki. Można tam było sprzedawać i wymienić kasety, płyty winylowe, CD, koszulki, plakaty, czy książki o muzyce. Organizatorzy zapowiadają, że po tak udanej pierwszej edycji, będą kolejne. Amatorzy tradycyjnych form słuchania muzyki są oczywiście niezmiennie mile widziani także na Pchlim Targu. Organizatorzy zachęcają także rękodzielników do wystawiania swoich produktów na targu.

Chcemy, by to było wyjątkowe miejsce, gdzie kupujemy i oglądamy rzeczy nietypowe, jedyne w swoim rodzaju – mówi Renata Domka, współorganizatorka targu. – Tutaj nie znajdziemy masowej produkcji. Zależy nam na docenieniu pracy wytwórców, a także oczywiście kreowania pewnej mody na retro, indywidualne podejście do mody, wystroju domów. Niezwykle ważny jest też aspekt ekologiczny i praktyczny. Robimy porządki, mniej wyrzucamy, mniej marnujemy.

Tarnobrzeski Pchli Targ ma swój fanpage na Facebooku. Można tam znaleźć informacje o terminach, opłatach, ale także zdjęcia ciekawych stoisk, relacje z kolejnych edycji.

Najbliższa edycja Tarnobrzeskiego Pchlego Targu odbędzie się w niedzielę 29 maja na placu przy ul. Kwiatkowskiego. Każda kolejna w ostatnią niedzielę miesiąca.

Współorganizatorami wydarzenia są: Zakład Działalności Gospodarczej Klubu Sportowego „Siarka” i Tarnobrzeski Dom Kultury.

You May Also Like