Działki w górach. Jak wykorzystać potencjał gruntów widokowych?

Masz chrapkę na piękną działkę w górach? Marzą Ci się leniwe weekendowe poranki w otoczeniu pachnących lasów i zielonych pagórków? A może chcesz otworzyć biznes związany z wynajmowaniem noclegów dla turystów? Nie pozostawiaj tych wizji w sferze fantazji — kup odpowiednią nieruchomość widokową z Buylando i spełnij swoje marzenie o posiadaniu własnego domu w górach!

Zamieszkaj w otoczeniu lasu, z widokiem na góry.

Chcesz odpocząć od miejskiego zgiełku i stresu z nim związanego? Nie od dziś znane są zdrowotne właściwości przebywania na łonie natury. Otoczenie się przyrodą i spokojem płynącym z przyrody pozwala na odstresowanie się i ukojenie nerwów. Miejsce, w którym żyjemy, ma niewątpliwy wpływ na komfort psychiczny. W końcu nie ma nic lepszego niż odejście od komputera, wyjście na taras własnego domu i rozkoszowanie się górskim krajobrazem.

Działki w górach jako lokata kapitału. Wykorzystaj potencjał swojej nieruchomości.

Budowa domu w cichym otoczeniu gór może stać się doskonałą inwestycją zarówno dla Ciebie, jak i Twoich finansów. Działki położone w górskich regionach Polski cieszą się dużym powodzeniem wśród inwestorów ze względu na swój inwestycyjny charakter. Jeśli chcesz bezpiecznie ulokować zgromadzony kapitał, a dodatkowo czerpać zyski, kupno nieruchomości w górach będzie doskonałym rozwiązaniem. Widokowe działki zlokalizowane w powiatach o dużych walorach przyrodniczych w okolicy parków krajobrazowych to inwestycje, które od lat rosną na wartości i nic nie zapowiada, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Chcesz prowadzić agroturystykę lub po prostu zapewniać nocleg dla turystów? Działkę o powierzchni nawet kilkuset m2 można zagospodarować w taki sposób, aby zapewnić gościom pełen komfort i dać możliwość czerpania przyjemności z przebywania w pięknym otoczeniu natury. Grunty z dostępem do szlaków turystycznych to doskonała okazja na rozwój własnego biznesu.

Działka budowlana, rolna czy rekreacyjna. Którą wybrać i gdzie ją znaleźć?

Aby określić rodzaj interesującej nas działki, wystarczy znaleźć Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego obowiązujący w konkretnej gminie. Działki budowlane będą oznaczone symbolem MN lub MW. MN oznacza zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. MW – zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Działki te z marszu zapewniają możliwość zabudowy, choć często podlegają pewnym ograniczeniem zawartym właśnie w MPZP. Dobrym rozwiązaniem, szczególnie jeśli chodzi o okolice o dużych walorach przyrodniczych, często okazuje się kupno działki rekreacyjnej lub działki rolnej z możliwością przekształcenia ich oraz otrzymania warunków zabudowy.

Szukasz atrakcyjnej działki zlokalizowanej w górach? Skorzystaj z oferty Buylando — portalu zapewniającego nowoczesne podejście do pośredniczenia w sprzedaży nieruchomości gruntowych. Większość procesu sprzedaży odbywa się w sferze online, co ma wpływ na skrócenie i znaczne usprawnienie procesu sprzedaży i kupna, Tutaj znajdziesz wszelkie niezbędne informacje niezbędne do podjęcia decyzji o podpisaniu umowy kupna nieruchomości, takie jak niezbędne dokumenty, dostęp do księgi wieczystej, dokładną lokalizację, profesjonalne zdjęcia oraz video przedstawiające działkę i jej okolicę. Szukasz konkretnej działki na sprzedaż lub chcesz sprzedać grunt? Skontaktuj się z ekspertami z Buylando.

Materiał partnera