Barwy wrażliwości – wystawa pracowni plastycznej TDK

Wspomnienia z wakacji, inspiracje malarstwem mistrzów, obserwacje przyrody i świat wyobraźni – tak można podsumować tematykę obrazów prezentowanych na najnowszej wystawie w Galerii TDK. Są to efekty pracy uczestników zajęć w pracowni plastycznej TDK.

Wystawa „Barwy wrażliwości” jest podsumowaniem warsztatów plastycznych dla dorosłych, prowadzonych przez artystkę Martę Lipowską. Uczestnicy prezentują tu swoje malarskie prace, które powstały w ciągu mijającego roku artystycznego.

– Obrazy prezentowane w galerii TDK pokazują postęp, jaki poczynili uczestnicy tych zajęć podczas minionego roku – mówi instruktorka Marta Lipowska. – Prace są bardzo różnorodne, zarówno pod względem tematycznym, jak i formalnym. Są to między innymi martwe natury, postaci, pejzaże, prace z wyobraźni oraz osobiste interpretacje znanych obrazów. Jednak, niezależnie od tematu i formy wypowiedzi artystycznej, są to bardzo udane próby poszukiwania własnej drogi twórczej.

Autorkami prezentowanych na ekspozycji obrazów są: Klaudia Chrząstek, Krystyna Knap, Izabela Teterling, Olga Robutka, Agnieszka Kozicka, Katarzyna Jakóbczyk, Ewa Majka i Klaudia Jarocka.

Wystawę można oglądać w Galerii TDK do 22 czerwca. Tego dnia odbędzie się finisaż i podsumowanie pracy pracowni plastycznej dla dorosłych w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Wstęp wolny.

You May Also Like