Bezpieczne Dziecko to udane Wakacje – Akcja Fundacji Damy Radę

11 czerwca, w sobotę na terenach zielonych nad Wisłą w Tarnobrzegu organizujemy akcję promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym dzieci, zwracającą uwagę na prawidłowe zapięcie dziecka w foteliku samochodowym oraz na skutki i zagrożenia wynikające z jazdy samochodem po alkoholu lub narkotykach w dniu spożycia, ale też w tzw. „dniu po”.

Chcemy zbudować świadomość bezpiecznego przewożenia dzieci w fotelikach, i co może się wydarzyć gdy spożywamy alkohol i wsiadamy za kółko.

Zaprosiłyśmy do udziału grupę ratowników medycznych Passio Poland, którzy poprowadzą warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej niemowląt i dzieci, i zapewnią atrakcje związane z symulatorem dachowania i symulatorem zderzeniowym.

Instruktorzy z firmy MaxiCosi przedstawią rodzaje fotelików, pokażą jak poprawnie zapinać Maluszka, będzie można też sprawdzić czy fotel aktualnie zamontowany w aucie, jest zamontowany poprawnie.

W akcji weźmie udział Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i policjanci z Miejskiej Komendy Policji w Tarnobrzegu, za co bardzo im dziękujemy!

Jako organizator przedstawimy działalność Fundacji Damy Radę, poprowadzimy warsztaty kulinarne dla dzieci z HokusPokus Asi, przedstawimy urodziny tematyczne, które prowadzimy w fundacji, a zajęcia z sensoplastyki poprowadzi Helena Trojańska z Pomysły na Zmysły – Kraina Sensoodkrywców.

W mobilnym Barze u Piotra będzie można zakupić przekąski, watę cukrową i popcorn 🙂

Mnóstw zabawy, konkursów dla dzieci i rodzin. Da dorosłych konkursy w alko i narkogoglach. Nagłośnienie i muzykę zapewni Studio Tańca i Ruchu Fram.

Akcja „Bezpieczne Dziecko to udane wakacje” otrzymała Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

Jest dofinansowana ze środków Urzędu Miasta Tarnobrzeg.

Dziękujemy wszystkim Partnerom i Sponsorom za pomoc w realizacji akcji!

Fundacja Damy Radę powstała w 2021 roku jako podmiot ekonomii społecznej w projekcie Rzeszowskiej Agencji Regionalnej z inicjatywy założycielek fundacji: Agnieszce Tomczyk – prezes fundacji i Katarzynie Jugo – wiceprezes fundacji.

Fundacja Damy Radę zajmuje się Mamami, Kobietami w ciąży, rodzinami, które chcą skorzystać z zajęć, rozwijać się lub szukają porady czy pomocy w aktualnej sytuacji życiowej. Ostatnio coraz częściej w fundacji odwiedzają nas tarnobrzeskie Seniorki. Prowadzimy zajęcia z fizjoterapeutą uroginekologicznym, położną, doradcą laktacyjnym, warsztaty i konsultacje z chustonoszenia, ćwiczenia dla Mam w ciąży, dla Mam z malutkimi dziećmi, zajęcia z sensoplastyki. Prowadzimy wypożyczalnię laktatorów medycznych, słuchawek EciPeci, chust. Organizujemy szkolenia i warsztaty. Organizujemy urodziny tematyczne dla dzieci. W szwalni realizujemy własne projekty lub realizujemy zlecenia na pościel niemowlęcą, firany czy np. torby zakupowe. Coraz większą popularność w Tarnobrzegu zdobywa nasza usługa opieki godzinowej dla dzieci.

Gdy Mama (Tata) ma wizytę u lekarza, w urzędzie, zapewniamy opiekę nad dzieckiem – Maluszki mogą być w wieku od 6 miesięcy do 5 lat. Będą u nas na warsztacie czy szkoleniu, tez można skorzystać z opieki godzinowej nad dzieckiem. Organizujemy akcje promujące rodzinę, bezpieczeństwo, rodzicielstwo bliskości, akcje charytatywne. Pomysł na fundację wziął się z doświadczenia i spotkań z Mamami w sklepie aktoto, który prowadzimy od prawie 7 lat. Tam poznałyśmy trudności z jakimi borykają się młodzi Rodzice, stawiano nam pytania, prośby o radę. Same też jesteśmy Mamami, i wiemy co to znaczy łączyć pracę z rodzicielstwem.                                                                                                                                                                            

You May Also Like