Tarnobrzeg – info z 24 tygodnia roku 2022

Dzisiaj mniej literek i prawie bez zdjęć własnych, bo długi weekend udzielił się również i mi. Ale w inwestycjach, polityce i wydarzeniach nawet w taki tydzień coś się dzieje.

Inwestycje Tarnobrzeg

Na zdjęciu plac po dawnym Polmozbycie, trwają prace przy ogrodzeniu. To na razie jest ściernisko, ale co będzie, któż to raczy wiedzieć? A przecież coś było przed ścierniskiem. Kto pamięta rząd neonów w kształcie szeregu Fiatów 126p?

Rozpatrywany jest wniosek o pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Św. Barbary, firma IBR PROJEKT 3 sp. z o.o. zgłosiła wniosek na drugi blok TTBS, kubatura 55117m3, czyli naprawdę duża. Blok zapowiadano jako największy w Tarnobrzegu.

Kiedyś chyba już była o tym mowa – kolejna myjnia, tym razem przy głównej ulicy, przed większym Lidlem.
Na os. Mokrzyszów planowana budowa zespołu 5 budynków mieszkalnych jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej, okolice Zakrzowskiej – Jagielskiego.

Siarkopol planuje budowę hali o kubaturze 6984 m3, działka przy ul. Chmielowskiej.

Ogłosiliśmy przetarg na pozostałe 4 zadania z pierwszej edycji Polskiego Ładu. Składanie ofert do 14 lipca, na wykonanie 565 dni od umowy. Kryteria: cena 60%, gwarancja 20%, termin 20%, przy czym różnice w punktacji co raptem kilkanaście dni.

Wystartowaliśmy również z postępowaniem na remont ulicy Wiślnej, o którym pisałem wcześniej.

Karuzela stanowisk, czyli mieszanie w lokalnej herbacie

Ruszyła karuzela stanowisk, ale nasze wesołe miasteczko z tymi samymi figurami co zawsze.
W Zakładach Chemicznych Siarkopol prezesem został Wiktor Stasiak, zastępując Wojciecha Brzezowskiego. Wcześniej obaj wspomniani byli wiceprezydentami Tarnobrzega, a Wiktor Stasiak dodatkowo zarządzał tarnobrzeskim szpitalem, był senatorem, wojewodą, wicemarszałkiem czy radnym.
Jednocześnie prezes TARR Bogusław Kobyłecki przeszedł na prezesurę w Zakładzie Mechaniczmym Siarkopol, pozostawiając po sobie wolne miejsce. Zatem to nie koniec zmian kadrowych, ale czy zobaczymy na karuzeli jakieś nowe figury?

Polityczne wieści z fejsa

Już się przyzwyczailiśmy, że o przegranych sprawach, czy o informacjach niepożądanych nie dowiadujemy się od władz miasta, czy z lokalnych oficjalnych tytułów. Ale jest Internet. Na profilu wyraźnie niechętnie nastawionym do obecnych władz miasta mamy informację o kolejnych porażkach, z których wynika, że przez ostatnie lata niektóre opłaty cmentarne były pobierane nielegalnie.

Informacja brzmi wiarygodnie, a sam profil wyraźnie prowadzi osoba zorientowana w temacie.

Trafiłem też na alternatywny profil lokalnej Platformy Obywatelskiej, również wyraźnie anty, ale znacznie szerzej anty, w tym również względem lokalnych struktur PO. Być może będzie docelowo jakimś źródłem informacji, ale tymczasem przydzielam słabe noty, zarówno za program, jak i noty za styl. Wrzucam w ramach ciekawostki.

Tarnobrzeski Kongres Kobiet

Nadal nie pojawiły się nagrania, ale jest sporo zdjęć. Trudno mi ocenić o z nich wynika, ale po krótkich wypowiedziach uczestniczek dla lokalnych mediów wcale nie wiem więcej niż po samych zdjęciach. Zostańmy zatem przy zdjęciach:

W zapowiedziach kolejne działania TRK, tym razem zachęta do aktywności rowerowej. I to jest akcja, która na pewno nie wzbudza żadnych kontrowersji.
https://www.facebook.com/events/730317014950778/730317024950777?ref=newsfeed

Siarka i świętowanie

W zeszłym tygodniu Siarkowcy świętowali świadomie, ale nieformalnie, a teraz już całkiem formalnie awans do II ligi. Kolejkę zamknęliśmy kolejnym zwycięstwem. Na rynku odbyło się oficjalnie zgromadzenie publiczne, którego cel bardzo zabawnie sformułowano w prezydenckim zawiadomieniu:
„Prezydent Miasta informuje o zgromadzeniu publicznym w dniu 18 czerwca 2022 r. na placu Bartosza Głowackiego. Celem zgromadzenia jest awans drużyny piłkarskiej Siarka Tarnobrzeg SA do drugiej ligi eWinner.”

Fragmenty meczu i świętowania w relacji NW24.

Spotkanie POlityczne

Tym razem spotkanie z politykami PO było otwarte dla wszystkich, ale frekwencja i średnia wieku nie robi wielkiego wrażenia. Relacja z NW24 dla chętnych poniżej:

Regaty

Na Jeziorze Tarnobrzeskim odbyły się regaty o puchar Forbetu, fotki z Grupy Woda poniżej:

Boże Ciało

Kolorowe doroczne procesje z okazji Bożego Ciała wciąż mają w Tarnobrzegu większą skalę niż jakiekolwiek spotkania polityczne, protesty, wydarzenia kulturalne czy sportowe. Frekwencja większa chyba tylko nad plaży nad Jeziorem, ale ilu z plażowiczów jest spoza Tarnobrzega? Pogoda dopisała już tradycyjnie – rano gorąco, po południu deszcz. Tu relacja z TVL.

Pryskanie na komary

Ruszyła akcja odkomarzania miasta. Plagi jeszcze nie mieliśmy, ale pierwsi krwiopijcy już się pojawiali. Tymczasem jest spokój i oby tak zostało. A przy okazji – jak tam jerzyki w wieżach? Przyleciały w tym roku?

Mistrzostwa Polski Mażoretek IAM

W długi weekend odbyły się w Tarnobrzegu Mistrzostwa Polski Mażoretek, relację można obejrzeć na poniższych filmikach.

Tarnobrzeg z nieba

Parę lat temu któryś lokalny droniaż pytał co można by sfilmować żeby ładnie wyglądało. Rzuciłem temat, że procesje Bożego Ciała. Miało być i znów nie ma. Ale mamy kolejne ujęcia z góry na nasze piękne miasto. Bo z góry wszystko wygląda ładniej:

Deklaracje do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Do końca czerwca można składać przymusowe deklaracje do CEEB, w przypadku ominięcia obowiązku można zostać ukaranym grzywną 500 zł, a docelowo 5000 zł jeśli sprawa wpłynie do sądu. Jak spisują się tarnobrzeżanie? Na 14 czerwca złożono 2439 deklaracji, co odpowiada 37% tarnobrzeskich punktów adresowych. Wyraźnie nie lubimy przymusowych rejestrów.

Zapowiedzi

W tym tygodniu możemy spotkać się na kolejnej inicjatywie współdzielenia, tym razem z branży remontowej. Remonciak już w sobotę:

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie i CIiPKZ zapraszają na BIZNESTART, tarnobrzeska edycja potrwa od 22 do 24 czerwca.


You May Also Like