Agnieszka Wilczyńska i Andrzej Jagodziński Trio – co się odwlecze to nie uciecze

Koncert miał być w kwietniu, ostatecznie został przesunięty na lipiec. Piosenki Wojciecha Młynarskiego w jazowym klimacie. 22 lipca o godz. 18.00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury wystąpi Agnieszka Wilczyńska i Andrzej Jagodziński Trio z projektem „Tutaj mieszkam”. Koncert odbędzie się w ramach Dni Tarnobrzega. Bezpłatne wejściówki są już do odebrania w TDK-u. 

Agnieszka Wilczyńska to znakomita wokalistka, nagrodzona w 2016 r. Fryderykiem za płytę „Tutaj mieszkam”. Repertuar z tego krążka artystka zaprezentuje w Tarnobrzegu. To koncert, którego program oparty jest na materiale płyty z premierowymi utworami wybitnych polskich kompozytorów: Włodzimierza Nahornego, Andrzeja Jagodzińskiego, Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, Włodzimierza Korcza skomponowanych do tekstów Wojciecha Młynarskiego. Aranżacje utworów wokalistka powierzyła Andrzejowi Jagodzińskiemu i Michałowi Tokajowi. Wokalistka zaprosiła do współpracy czołowych muzyków polskiej sceny jazzowej, z którymi współpracuje od lat: Andrzej Jagodziński – fortepian, Adam Cegielski – kontrabas, Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja.

Utwory utrzymane są w stylistyce jazzowej, począwszy od jazzowej ballady, swing, poprzez bossanovę, walca jazzowego, bluesa aż po tango. Stylistyka piosenek łączy w sobie najbardziej wartościowe elementy tych gatunków. Utwory charakteryzuje bezpretensjonalna melodyka, wyrafinowana harmonia, komunikatywna i przejrzysta forma, a najwyższej próby poetyckie teksty skłaniające do refleksji.

Koncert odbędzie się w Tarnobrzeskim Domu Kultury w czwartek 22 lipca o godz. 18.00. Więcej informacji o programie Dni Tarnobrzega można znaleźć na stronie www.dni-tarnobrzega.pl