Pchli Targ tym razem z Remonciakiem

Pchli Targ na wakacjach poszerza się o nową inicjatywę. Od lipcowej edycji powstanie na nim stoisko Remonciaka, czyli miejsce, gdzie będzie można zostawić lub zabrać pozostałości budowlano-remontowe.

Kolejne spotkanie miłośników staroci odbędzie się w Tarnobrzegu w niedzielę 31 lipca. Jak zawsze mile widziani są sprzedawcy, rękodzielnicy, kolekcjonerzy, ale także osoby, które chcą pozbyć się nieużywanych rzeczy z szaf i pawlaczy – zabawek, ubrań, sprzętów, bibelotów.

Wakacje to czas odpoczynku, ale też remontów. A podczas takich prac pozostaje dużo resztek farb, tapet, kleju, śrubek, uszczelek, czy folii. Organizatorzy przekonują, że zamiast odkładać je „na kiedyś”, lepiej oddać innym, którzy mogą z nich skorzystać.

– Pierwsza edycja Remonciaka odbyła się na PSZOK-u i cieszyła się umiarkowanym zainteresowaniem, ale wiele osób mówiło, że potrzebna jest taka inicjatywa na stałe, nie akcyjnie – mówi pomysłodawczyni Justyna Uchańska. – Dlatego postanowiliśmy stworzyć na Pchlim Targu taki kącik dla Remonciaka. Co miesiąc będzie tu można zostawić pozostałości budowlane albo wykorzystać te, które zostawią inni.

Można tu przywieźć materiały i narzędzia w dobrym stanie, zabezpieczone, z aktualną datą przydatności do użycia. Można tymi materiałami się wymienić albo po postu zabrać to, co będzie przydatne. Rzeczy, które nie znajdą właścicieli, trafią do utylizacji. Jest to już kolejna akcja promująca świadome zakupy i ideę niemarnowania.

You May Also Like