Nowoczesne wnętrze w pokoju dziecięcym

Pokoje dziecięce są aranżacyjnym wyzwaniem dla każdego rodzica. Wszystkim zależy, by była to przestrzeń o wyjątkowym charakterze, estetyczna oraz funkcjonalna. Przede wszystkim jednak warto wziąć pod uwagę osobowość i zainteresowania pociechy. Jak pogodzić dwie strony, by efektem był projekt spójny, bezpieczny i odpowiedni do wieku dziecka? Znamy odpowiedź.

Nowoczesność w dziecięcym wydaniu

Współczesne materiały, tkaniny, oświetlenie, dekoracje z dziecięcymi motywami stwarzają ogromny potencjał aranżacyjny. W natłoku pomysłów, inspiracji oraz urzekających gadżetów warto, by na plan dalszy nie zeszło zdanie głównego lokatora. To dla niego tworzymy tę przestrzeń i powinna ona odzwierciedlać jego temperament, zainteresowania, potrzeby oraz gust. Dziecko nie dba o harmonię stylistyczną czy kolorystyczną spójność według ustalonych norm. Nowoczesność dla niego to nieskrępowana kreatywność i możliwość wyrażenia siebie. Bez względu na to, w jakim stylu będzie urządzony jego pokój, powinien być on przyjemną przystanią, zachęcającą do nauki i zabawy oraz podkreślającą indywidualność, ale czy tylko?

Wymogi wobec dziecięcego królestwa

Pokój dziecięcy to bez wątpienia wielofunkcyjna przestrzeń. Rodzicom zależy, by była bezpieczna i zaspokajała wszystkie potrzeby dziecka związane z wiekiem. Nowoczesny pokój malucha ma rozwijać wyobraźnię, wspierać rozwój, pobudzać ciekawość, motywować do nauki i rozwoju. Kojarzyć się powinien on z przytulnością, dobrą zabawą oraz wypoczynkiem. Dla rodziców istotne jest również, by był łatwy do utrzymania w czystości, schludny, a także dobrze zorganizowany. Jak widać, lista wymagań jest długa, jednak nie oznacza to, że aranżacja pokoju dziecięcego jest niebywale trudna. Ma to być przede wszystkim dla Ciebie i dla dziecka dobra zabawa.

Nowoczesność, czyli co?

Nowoczesność to przełamanie schematów i wyjście poza tradycyjne rozwiązania. Pokój dziecięcy to nie tylko róż z błękitem, przewidywalne formy i nudne przestrzenie. Producenci mebli oferują obecnie wiele ciekawych, oryginalnych, a jednocześnie praktycznych rozwiązań, które pozwalają urządzić nawet najbardziej wymagającą przestrzeń. Bardzo modne są połączenia łóżka z szafkami, biurkiem czy komódką bądź piętrowe konstrukcje z drabinkami, miejscem do spania, toaletką i schowkami. Tego typu wielofunkcyjne meble doskonale zdają egzamin w dziecięcej krainie. Dostępne w sklepach edukacyjne dekoracje, pufy ze skrytkami, wiszące półki, kolorowe girlandy świetlne to tylko garść inspiracji do wyjątkowej aranżacji pokoju dziecięcego. Nowoczesność pokoju równie dobrze podkreślą elementy handmade, czyli wykonane przez malucha lub rodziców. Masz wówczas gwarancję, że Twój pomysł na wystrój nie a się zamknąć w żadnych ramach.

Kolorystyka we wnętrzu malucha

Aranżacje pokoju dziecięcego w nowoczesnym klimacie urzekają wyczuciem smaku i zastosowaniem ciekawych połączeń kolorystycznych. Ciekawym pomysłem jest łączenie dwóch kolorów w ramach pomieszczenia. Jako baza niech służą jednak zawsze pastelowe odcienie beżu, szarości oraz mięty. Wypełniony jasnymi kolorami pokój sprawi, że maluch będzie czuł się w nim dobrze. Na jednej ścianie można pokusić się o fantazyjne akcenty w rozmaitych kolorach i wzorach ulubionych przez dziecko jak tapeta z autem wyścigowym, Kubusiem Puchatkiem czy fototapeta z zamkiem, samolotem lub tropikalną wyspą. Pamiętaj, że intensywne barwy, jak czerwień, pomarańcz, fuksja bądź szmaragd, działają pobudzająco, a zatem nie powinny dominować w całym pokoju, lecz jedynie w strefie zabawy lub kreatywnej pracy.

Wiele inspiracji można czerpać z profesjonalnych realizacji. Takim sprawdzonym źródłem wielu informacji, porad oraz zdjęć jest strona AboutDecor. Łącząc rozsądek, doświadczenie z dziecięcą fantazją, z pewnością stworzysz niepowtarzalny projekt, który stanie się najlepszą bazą do rozwoju dla Twojego dziecka.

Materiał partnera