Starocie na topie

Najpierw Pchli Targ, a później Czadowa Giełda, czyli na zakończenie wakacji w Tarnobrzegu dwie okazje dla amatorów rzeczy z duszą.

Kolejny Pchli Targ w Tarnobrzegu odbędzie się jak zwykle w ostatnią niedzielę miesiąca, która wypada 28 sierpnia. Jak zawsze mile widziani są sprzedawcy, rękodzielnicy, ale także mieszkańcy, którzy chcą pozbyć się niechcianych rzeczy.

– Na każdym Pchlim Targu pojawiają się rodziny, dzieci, które sprzedają puzzle, czy zabawki, z których wyrosły. Z rozmów z nimi wiemy, że zbierają na nowsze modele klocków, czy lalek, czy też na jakieś drobne przyjemności – mówi współorganizatorka wydarzenia Justyna Uchańska.

Pchli Targ odbywa się na placu targowym przy ul. Kwiatkowskiego w godz. od 8.00 do 13.00.

Niespełna tydzień później, 3 września w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbędzie się druga edycja Czadowej Giełdy. To z kolei spotkanie dla amatorów płyt winylowych, cd, kaset i akcesoriów związanych z muzyką.

– Pierwsza edycja odbyła się w maju i okazało się, że było spore zainteresowanie – mówi Justyna Uchańska. – Atmosfera była bardzo przyjemna, wystawcy zaprezentowali bardzo ciekawe, rzadkie wydania kaset, widzieliśmy sporo zadowolonych z udanych łowów osób. Wiele osób pytało o kolejne edycje, dlatego postanowiliśmy tuż po wakacjach zorganizować drugą giełdę.

Udział jest bezpłatny. Może tu przyjść każdy, kto chce sprzedać, wymienić, bądź kupić wyjątkowe winyle, kasety, koszulki, czy muzyczne czasopisma. TDK udostępnia miejsce oraz ograniczoną liczbę stolików.

Podobnie, jak przy pierwszej edycji o muzykę zadba Damian „Wujek” Wojciechowski.

You May Also Like